Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Zavedení zcela nového produktu a snížení uhlíkové stopy

Díky kvalitně zpracované žádosti získal náš klient 10 mil. Kč na výzkum a vývoj nových produktů.

heckl_logo Heckl s.r.o

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  21,8 mil. Kč

 • Získaná dotace:
  10 mil. Kč

 • Rok zpracování:
  2018

Česká rodinná firma HECKL vyrábí už 30 let produkty pro inženýrské sítě, především pro vodovody, kanalizace a plynovody. Má také své vlastní značky sanity a koupelnových doplňků. Před několika lety dospěla ke zjištění, že na trhu chybí specifické produkty, které by mohla vyrábět. Jejich výzkum a vývoj byl však pro společnost finančně náročný a na stole byla i možnost VaV vůbec nezahajovat. HECKL proto hledal způsob, jak finanční zátěž snížit prostřednictvím dotace a také spolehlivého partnera, který mu s žádostí i s péčí o projekt pomůže. Díky spolupráci s enovation společnost získala dotaci ve výši 10 milionů Kč, zavedla nové produkty a zvýšila svůj exportní potenciál.

 

Hledá se spolehlivý partner pro pomoc s dotacemi

V roce 2018 společnost HECKL zjistila, že na trhu chybí specifické plastové součástky, jako přírubová šoupátka či poklopy. Jejich vývoj měl firmě umožnit získat náskok před konkurencí. Investice do výzkumu a vývoje z vlastních prostředků však byla pro společnost příliš vysoká. Obrátila se proto na nás, abychom jí pomohli s vypracováním žádosti o dotaci. Důležitá byla spolehlivost dotačního partnera, kterou enovation prokázalo svými četnými referencemi. Jakmile jsme nastínili průběh celého procesu dotace a její parametry, HECKL nám vypracování žádosti svěřil.

Žádost o dotaci již za šest týdnů

Od podpisu smlouvy do podání žádosti uplynulo pouze 6 týdnů. Během nich jsme spolupracovali s rumburskou pobočkou firmy HECKL a jejich konstruktéry, laboratoří a vedoucím kvality. Výsledkem byla kompletní dokumentace projektu na výzkum a vývoj, kterou jsme podali v rámci výzvy č. 6 programu OP PIK. Administrativní náročnost v některých fázích projektu byla vysoká, společně jsme však vše zvládli a žádost o dotaci poskytovatel schválil.

Díky přidělení finančních prostředků společnost HECKL realizovala svůj projekt na výzkum a vývoj nových produktů. Zavedla vyšší stupeň systematizace výrobních a vývojových procesů a také snížila množství potřebného materiálu a energií. Tím zároveň snížila uhlíkovou stoupu produktů.

Hlavním přínosem projektu však bylo zvýšení exportního potenciálu a konkurenceschopnosti společnosti. Díky dotaci mohl být urychlen proces vývoje a uvedení nových produktů na trh dříve než konkurence.

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.