Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

INSPIRUJTE SE: podnik díky dotacím zavedl nové produkty

Spolupráce HECKL s enovation přinesla úspěch v žádosti o dotaci na výzkum a vývoj, vyšší exportní potenciál a náskok před konkurencí. Přečtěte si, jak.

20. 11. 2023
Dotace pro podnikatele

Díky kvalitně zpracované žádosti získal náš klient 10 mil. Kč na výzkum a vývoj nových produktů.


Česká rodinná firma HECKL vyrábí už 30 let produkty pro inženýrské sítě, především pro vodovody, kanalizace a plynovody. Před několika lety viděla, že na trhu chybí specifické produkty, které by mohla vyrábět. Jejich výzkum a vývoj byl však pro společnost finančně náročný a na stole byla i možnost výzkum a vývoj vůbec nezahajovat. HECKL proto hledal způsob, jak finanční zátěž snížit formou dotace, a spolehlivého partnera, který mu s žádostí i s péčí o projekt pomůže. 

Konkrétně si v roce 2015 společnost HECKL všimla, že na trhu chybí specifické plastové součástky jako přírubová šoupátka či poklopy. Kvůli finační náročnosti jejich výzkumu a vývoje se obrátila na nás, abychom jí pomohli s vypracováním žádosti o dotaci.

Díky bleskové spolupráci s enovation (od podpisu smlouvy do podání žádosti uběhlo pouhých 6 týdnů) společnost získala prostředky ve výši 10 milionů Kč, zavedla nové produkty a zvýšila svůj exportní potenciál.

 

Dotační program OP TAK pomáhá malým, středním i velkým firmám získat finance pro výzkum a vývoj z fondů Evropské unie.

Věnujete se výzkumu a vývoji nových produktů, zlepšování konstrukčních řešení těch stávajících nebo vývoji nového unikátního softwaru? Získejte dotaci na mzdy ve vašem vývojovém oddělení v dotačním programu Aplikace. 

Více o programu Aplikace

Máte připravený projekt a nevíte jaký dotační program je ten správný pro vaše podnikání?

Kontaktujte naše specialisty na dotace na tel. 222 523 549 nebo e-mailu enovation@enovation.cz a domluvte si s nimi termín úvodní konzultace ještě dnes.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.