Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Jak minimalizovat energetickou stopu a zároveň zvýšit konkurenceschopnost podniku

V dnešní době je stále důležitější přemýšlet o udržitelnosti a snižování spotřeby energie. Firmy mají klíčovou roli při minimalizování energetické stopy, ale zároveň většina přemýšlí o tom, jak tuto snahu využít k posílení své konkurenceschopnosti.

5. 5. 2023
Dotace pro podnikatele

Investice do úspor energií jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak minimalizovat energetickou náročnost výroby a provozu. Nové technologie a inovace umožňují firmám snížit spotřebu energie a tím i náklady na energie.

Řešení může nabídnout program, který pomůže podnikatelům a firmám uskutečnit své plány na úsporu energie a zároveň přispět ke snižování emisí skleníkových plynů.

Úspora energií

V rámci programu může vaše společnost získat dotaci na realizaci záměru energetických úspor, která se odvíjí od velikosti podniku a místa realizace (žádat může malý, střední i velký podnik).

Tento program financuje komplexní úspory energií, tedy např. zateplení, výměna otvorových výplní, výměna technologií, FVE, tepelná čerpadla, osvětlení apod.

Výše dotačního příspěvku může dosáhnout až 65 % z celkových nákladů na projekt.

Aby bylo možné získat finanční podporu a úspěšně realizovat projekt je nutné dosažení 30% úspory primární neobnovitelné energie.

Této úspory může být obtížné dosáhnout u projektů, které mají již část energeticky úsporných opatření zrealizovaných a chtěli by řešit například jen výměnu oken či zateplení.

Více o programu

 

Úspory energií – úvěr

Jedná se o program, který nabízí podnikatelským subjektům (malý, střední i velký podnik) využít kombinaci zvýhodněného úvěru a dotace, která může dosáhnout až 35 % z celkového nákladu na projekt. Výše dotace se odvíjí od nastavení úvěru, velikosti podniku a místa realizace.

Jedním z velkých přínosů tohoto programu je, že stačí dosáhnout pouze 10% úspory primární neobnovitelné energie, aby byl projekt kvalifikován pro dotační podporu..

Více o programu

Naše doporučení

Doporučujeme využít tento program jako alternativu k programu „Úspora energie“ pro ty projekty, které nenaplnily podmínky úspor ve výši 30 %.

Pokud zvažujete realizovat své plány na úsporu energie a využít zvýhodněného úvěru v kombinaci s dotací, je tento program ideální volbou pro Vás.

 

Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme s vašim projektem. Kontaktujte nás na email enovation@enovation.cz nebo volejte na 222 523 549.

Domluvte si konzultaci

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.