Puzzle úspěchu: složte si dotační možnosti pro své podnikání

Dozvědět se více

8 důvodů, proč nenechat přípravu projektu na poslední chvíli

Na podzim očekáváme vyhlášení další oblíbené výzvy Aplikace (OP TAK). Vyčkávat s přípravou žádosti se ale nevyplácí. Přečtěte si naše doporučení, proč je dobré začít už teď.

14. 6. 2023
Dotace pro podnikatele

 

8 důvodů, proč začít co nejdříve

 1. Získání časového náskoku
  Začít řešit přípravu potřebných dokumentů k žádosti o dotaci včas vám umožní získat časový náskok oproti ostatním žadatelům. Čím dříve začnete, tím více času budete mít na přípravu komplexního a kvalitního projektu.

 2. Vyhnutí se stresu
  Připravit kompletní dokumentaci k žádosti je mnohdy náročný a  časově i mentálně vyčerpávající proces. Začít včas vám umožní vyhnout se stresu spojenému s posledním termínem a případným problémům, které by mohly nastat v poslední chvíli.

 3. Lepší plánování
  Včasný start umožní lepší plánování celého procesu. Budete mít čas si rozvrhnout jednotlivé kroky, vyhledat potřebné informace a získat případné partnery pro spolupráci, pokud je to vyžadováno.

 4. Dostatek času na výzkum
  Včasný start vám umožní dostatek času na provést důkladný výzkum a získat veškeré potřebné informace o dotaci, podmínkách a požadavcích. To vám umožní připravit kvalitní a dobře informovanou aplikaci.

 5. Lepší kvalita
  S dostatečným časovým předstihem budete mít čas na pečlivé plánování, vypracování podrobného rozpočtu a přípravu kvalitního projektového plánu. To zvýší šance na úspěch vašeho projektu a získání dotace.

 6. Možnost konzultace s odborníky
  Začít včas vám umožní konzultovat váš projekt s odborníky a získat jejich názory a rady. Můžete se poradit s odborníky na oblast, která je předmětem dotace, nebo se brátit na odborné konzultanty, kteří mají zkušenosti s podobnými projekty.

 7. Čas na opravy a úpravy
  Při včasném startu máte čas na opravy a úpravy projektu na základě zpětné vazby a případných požadavků grantového orgánu. Můžete provést důkladnou kontrolu a korekturu projektu a zajistit, že bude bez chyb a nedostatků.

 8. Vyšší konkurenční výhoda
  Začít včas vám umožní získat více informací, podkladů a celkový rozhled. Tím pádem bude váš projekt více detailnější a kvalitnější než projekt konkurence, která jeho zpracování nechala na poslední chvíli.

Aplikace - vyhlášení je plánované na podzim 2023, jedná se tedy o předběžné informace k výzvě

 • Dotace na: mzdy vývojářů, IT developerů a celých výzkumných týmů, ale také materiál a další náklady na výzkum a vývoj nového produktu.
 • Na co si dát pozor: Podmínkou je práce na inovativním řešení, které posune vaše podnikání.
 • Výše dotace: bude upřesněno 
 • Kdo může žádat: malé, střední a velké podniky, výzkumné organizace s projekty realizovanými mimo Prahu (sídlo firmy tu být může).

Detaily programu 

Ve vypsaném detailu výzvy se dozvíte podrobnosti – pro koho dotace je, kolik peněz získáte, případně jakým způsobem a s jakou podporou. 

Zajímají Vás i další dotační programy kromě OPTAK? Naleznete je ZDE.

Informace o chystaných výzvách pro Vás nadále monitorujeme a budeme Vás o nich informovat.

Domluvte si konzultaci

Pokud potřebujete konzultovat Váš projekt, zavolejte nám na tel.: +420 222 523 549 nebo napište na enovation@enovation.cz a domluvíme se na termínu úvodní konzultace.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.