Nové dotační příležitosti pro výrobní firmy

Některé regiony nabízí letos podnikatelům extra výhodu oproti zbytku ČR - otevírají totiž lokální dotační programy, ve kterých jsou zajímavé peníze a malá konkurence.

21. 3. 2019
Dotace pro podnikatele

Nové regionální dotace jsou navíc dobrou zprávou nejen pro ty firmy, kterých se týkají, ale i pro všechny ostatní - počet žádostí se totiž rozmělní mezi celostátní a regionální programy a šance na úspěch tak vzrostou v obou případech. 

Výrobní firmy si mezi sebe letos rozdělí více než 22 mld. Kč. Využít je můžete na nové výrobní technologie, mzdy a vzdělávání zaměstnanců, rekonstrukce nemovitostí, úspory energie a celou řadu dalších aktivit. 

Které regiony rozdávají extra dotace?

Olomoucký: Jaké dotace můžu získat?
Ostravský: Jaké dotace můžu získat?
Královéhradecký: Jaké dotace můžu získat?
Pardubický: Jaké dotace můžu získat?

V čem jsou výhody regionálních dotačních programů?

1. dotace, které už v celé ČR nebudou

V některých regionech můžete čerpat dotace na aktivity, které už z celostátních programů OPPIK zadotovat nepůjde. Např. peníze na nové vybavení pro výzkum a vývoj z programu Potenciál už získají jenom firmy s provozovnou na Olomoucku, Královéhradecku nebo Pardubicku.

2. nižší konkurence a vysoké šance na úspěch

Regionální programy velmi výrazně zvyšují šanci na schválení dotace díky menšímu počtu žadatelů, a tedy nižší konkurenci oproti celorepublikovým výzvám.

3. možnost zdvojení žádosti

Tentýž projekt můžete podat zároveň na regionální i celostátní úrovni a své šance tím ještě dál navýšit.

Dotační výzvy regionálních programů budou otevřeny až do příštího roku, čím dříve však firma žádost podá, tím spíš dotaci skutečně získá. Rozhodovat bude kromě kvality projektu také rychlost. Žádosti o dotace se totiž vyhodnocují průběžně a z celkového koláče peněz se tak bude postupně ukrajovat. Dotační programy se mohou uzavřít i předčasně, pokud se peníze stihnout rozdat rychle.

Jak postupovat, když chcete evropské dotace?

Přijďte na některý z našich dubnových seminářů, kde se dozvíte vše potřebné, nebo si domluvte individuální bezplatnou konzultaci na tel. 222 523 549 nebo e-mailu enovation@enovation.cz

Praha

9. 4.

Chci se přihlásit

Hradec Králové

10. 4.

Chci se přihlásit

Brno

11. 4.

Chci se přihlásit

Olomouc

16. 4.

Chci se přihlásit

Ostrava

17. 4.

Chci se přihlásit

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.