Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Novinka v uveřejňování údajů o veřejných zakázkách - eForms

Od 1. 2. 2024 přestane Úřední věstník Evropské Unie (TED) přijímat stávající elektronické formuláře a bude přecházet na nové. Ve starém formátu můžete formulář nahrávat do 26. 1. 2024.

22. 1. 2024
Dotace pro podnikatele

Elektronické formuláře pro uveřejňování jsou otevřeným legislativním standardem EU, který byl zaveden prováděcím nařízením Komise (EU) č. 2019/1780. Používají je všichni zadavatelé veřejných zakázek napříč celou EU ke zveřejňování údajů o veřejných zakázkách.

Cílem zavedení nových elektronických formulářů je sjednocení terminologie a nastavení jednotného standardu, který by měl výrazně pomoci při analýze zpracovávaných dat. 

Úpravy v prováděcím nařízení k elektronickým formulářům a jeho přílohách nejsou standardním legislativním předpisem, který by šel v jednotlivých zemích EU využít v podobě „tak jak je“. Je nutné úpravy implementovat do národní legislativy každého jednotlivého státu EU

Důležité termíny pro přechod na nové eForms

  • K 1. 2. 2024 přestane Úředních Věstník Evropské unie (TED) přijímat stávající elektronické formuláře a bude přecházet na nové, tzv. eForms. Vymezení eForms má zásadní dopad do obsahu a struktury formulářů, a proto je nezbytné v uvedeném termínu implementovat novou podobu formulářů do Věstníků veřejných zakázek.
  • Od 1. 2. 2024 8:00 do 5. 2. 2024 8:00 dojde k úplné odstávce Věstníku veřejných zákázek. Následně bude spuštěn a obnoven celý provoz Věstníku včetně možnosti odesílat a uveřejňovat formuláře již v nové podobě eForms.
  • Poslední formuláře musí být odeslané do stávajícího Věstníku nejpozději v pátek 26. ledna 2024 do 18:00 hod. Tyto formuláře budou ještě uveřejněny v pondělí 29. ledna 2024 ve Věstníku. V přechodném období nebude možné prodloužit lhůtu pro podání nabídek.

Potřebujete pomoc s veřejnými zakázkami?

Rádi vám pomůžeme s výběrovým řízením ať už jste úřad, město, obec nebo firma, která musí tendrovat v rámci dotačního projektu. Více o nabídce naši služby ProfiTender naleznete zde, nebo nám rovnou napište na enovation@enovation.cz nebo zavolejte na telefonní číslo +420 222 523 549.

Domluvte si konzultaci

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.