Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Poslední veřejná soutěž TREND je za rohem. Je na čase se připravit!

12. veřejná soutěž TREND - Technologičtí lídři od Technologické agentury České republiky bude vyhlášena v druhém kvartálu roku 2024. Už nyní je však čas se připravit, rozmyslet záměr či rozjet spolupráci s výzkumnou organizací.

8. 4. 2024
Dotace pro podnikatele

Program TREND podporuje výzkum a vývoj nových produktů, výrobních postupů a služeb, díky kterým se firmy prosadí na nových (zejména zahraničních) trzích. 

1. veřejná soutěž (VS) byla vyhlášená již v roce 2019 a ihned se stala vlajkovou lodí Miisterstva průmyslu a obchodu (MPO). O program byl obrovský zájem už od první soutěže. MPO téměř s každou soutěží musela hledat další prostředky a navyšovat alokace, aby mohla podpořit daleko více kvalitních projektů, které byly zaměřeny např. na výzkum a vývoj umělých inteligencí a technologií nové generace, robotizaci a automatizaci, na nové materiály atd.

Aktuálně MPO přichází s poslední 12. veřejnou soutěží.

Předpokládá se obrovský zájem nejen z řad firem, ale i ze stran výzkumných organizací. Tato soutěž bude posledním dotačním zdrojem tohoto typu pro realizaci vědecko-výzkumých projektů.

Vyhlášení soutěže je plánované na 2. kvartál roku 2024.

Jak se už nyní připravit?

  • Zahajte komunikaci o spolupráci s výzkumnými organizacemi,
  • začněte připravovat podklady k rozpočtu,
  • sežeňte si dopisy o předběžném zájmu ze zahraničí (Letters of Intent).

Více o programu TREND

Potřebujete konzultovat váš záměr?

Naši dotační specialisté v oblasti výzkumu a vývoje vám rádi poradí. Napište nám enovation@enovation.cz nebo zavolejte na +420 222 523 549 a nepropásněte poslední šanci získat prostředky z VS TREND.

Domluvte si konzultaci

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.