Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Program Rozvoj vyhlásil poslední výzvu

Agentura CzechInvest otevřela příjem žádostí o dotaci v programu Rozvoj.

16. 6. 2014
Dotace pro podnikatele

Dnešním dnem se otevírá příjem žádostí o dotaci v programu Rozvoj určeném pro malé a střední výrobní firmy, které chtějí získat podporu na nákup moderních technologií, strojů a patentových licencí. Podpořené podniky si mezi sebou rozdělí 2 mld. Kč.

Podat registrační žádosti je možné až do 16. července, doporučujeme však jednat co nejrychleji, protože včasné předložení projektu zvyšuje šance na získání podpory.

V rámci této výzvy je možné získat podporu do výše 30 mil. Kč. Dotaci lze čerpat na pořízení výrobních strojů a technologií s vyššími technickými a užitnými parametry. Podmínkou je, že realizace projektu musí být ukončena do 31. srpna 2015.

Tato výzva přichází také s novou klíčovou podmínkou. V případě podpory na zásadní změnu výrobního postupu musí být způsobilé výdaje vyšší než odpisy provedené za předcházející tři účetní období z majetku užívaného při činnosti, jež má být modernizována. V případě podpory na rozšíření výrobního sortimentu stávající provozovny musí být způsobilé výdaje nejméně o 200 % vyšší než účetní hodnota znovu použitého majetku, která je zachycena v účetním období předcházejícím zahájení prací.

Více informací o programu Rozvoj najdete zde >>

Aktuálně je vyhlášena výzva i v programu Potenciál, jenž je zaměřen na podporu zavedení či rozšíření kapacity pro výzkum, vývoj a inovace v podnicích.


Naši specialisté jsou vám k dispozici pro bezplatnou konzultaci vašeho investičního záměru na zelené lince 800 190 163 nebo na emailu enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.