Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

REACT-EU/IROP: Více času na žádosti na stavby, rekonstrukce a modernizace pracovišť zdravotní péče

Patříte mezi poskytovatele zdravotní péče a připravujete žádost o podporu ve výzvě Rozvoj a zvýšení odolnosti poskytovatelů péče o zvlášť ohrožené pacienty? Přinášíme vám dobré zprávy - Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo o posunu data zahájení příjmu žádostí.

14. 5. 2021
Dotace pro podnikatele

Minulý týden proběhl příjem žádostí v prvních výzvách programu IROP. Kolem způsobu podání se ale ihned strhly vášnivé debaty a poskytovatelé dotace tak zvažují případnou úpravu parametrů výzvy. Z toho důvodu byl příjem žádostí ve výzvě č. 99 odložen na 28. 5. 2021 od 14:00.

Výzvu čeká úprava kritérií

Jak uvedla ministryně Klára Dostálová na tiskové konferenci, o výzvy z programu REACT-EU je velký zájem a ministerstvo se spolu s asociací krajů bude snažit upravit parametry tak, aby se dostalo na všechny kvalitní projekty. Ve hře je snížení max. výše na dotace na 1 projekt či žadatele nebo nastavení míry kofinancování ve výši 10 %, aby tím hlavním kritériem již nebyl pouze čas podání.

Ministerstvo zároveň hledá způsob, jakým podpořit i projekty, které v předchozí výzvě skončily pod čarou.

Připravte se na příjem žádostí s námi

S přípravou vám rádi pomůžeme. Obraťte se na nás na bezplatné lince 800 190 163 nebo nám napište na enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.