Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Trápí vás ceny energií? Od října budete moci čerpat dotace na fotovoltaické panely na střechy

Ceny energií v posledních letech raketově rostou a na nás se obrací stále více firem hledajících úsporná řešení. Malé, střední i velké podniky, a to včetně těch pražských, budou mít možnost nakoupit fotovoltaiku (včetně té s bateriovými systémy) s dotací. První výzvu vyhlásí Národní plán obnovy už na konci října.

23. 9. 2021
Dotace pro podnikatele

Detaily programu

  • Datum vyhlášení: 29. 10. 2021
  • Na co půjde dotace čerpat: fotovoltaické systémy na střechy či fasády budov o výkonu 100 kWp – 1MWp (odpovídá cca 250 instalovaným solárním panelům, respektive 500m2 plochy), bateriové systémy
  • Pro koho je dotace určena: firmy všech velikostí a zaměření (místo realizace může být i v Praze)

Zvláštní podmínky

Národní plán obnovy není tradičním strukturálním fondem, a tak pro něj platí trochu jiná pravidla, než jsme byli doposud zvyklí:

  • Příprava podnikatelského záměru bude snazší (nebudete muset dokládat projektovou dokumentaci ani energetický posudek), o to větší důraz bude ale při hodnocení kladen na formální náležitosti žádosti.
  • Hodnotitelé zavádí nulovou toleranci administrativních nedostatků, očekává se velký zájem, a navíc bude výzva průběžná, žádosti o dotace je proto nutné připravit včas a naprosto bezchybně.
  • Jako bonus v tomto programu nemusíte vypisovat výběrové řízení na dodavatele, což velmi zpružní závěrečnou dodávku i realizaci.

Více o programu

Chcete zjistit o této i dalších výzvách na FVE více?

Přihlaste se na bezplatný webinář 19. 10.

Zaregistrovat se

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.