TREND bude! Vyhlášení očekáváme 15.12.

Osud chystané výzvy programu TREND byl po poslední aktualizaci Národního plánu obnovy nahnutý, už se zdálo, že na ni nebude dostatek financí. Nejnovější zprávy jsou ale optimistické – TREND pro Technologické lídry bude, a to už v prosinci.

23. 9. 2021
Dotace pro podnikatele

Měla to být rekordní alokace – celé 3 miliardy Kč na prosincovou výzvu programu TREND díky financování z Národního plánu obnovy (NPO). Vzápětí hrozilo, že na výzvu peníze vůbec nezbydou. Nakonec to ale dopadlo dobře a v prosinci se můžete těšit na výzvu:

TREND – Technologičtí lídři (předběžné info)

  • Datum vyhlášení: 15. 12. 2021
  • Příjem žádostí: 15. 1. – 15. 2. 2022
  • Na co lze čerpat: mzdy výzkumných pracovníků, náklady na stroje, smluvní výzkum aj.
  • Kdo může čerpat: podniky i výzkumné organizace z celé ČR (včetně pražských), které již mají zkušenosti s výzkumem či vývojem, a to jak vlastními silami (interně) nebo nákupem externích služeb
  • Míra podpory: až 70 % pro podniky, 90 % pro výzkumné organizace

Více o programu

Začnete s přípravou už nyní

Výzkumně-vývojové projekty vyžadují často delší dobu přípravy. Je potřeba správně definovat výzkumný cíl, posoudit, jestli je váš projekt opravdu pro tento program opravdu vhodný, sesbírat dostatek podkladů a spoustu dalšího. Doporučujeme proto začít s přípravou co nejdříve.

Kontaktujte naše dotační specialisty na bezplatné lince 255 785 575 nebo na enovation@enovation.cz a nechte je váš záměr zdarma posoudit.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.