Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Veřejné zakázky a shodná nabídková cena – co s tím?

S veřejnými zakázkami je to v principu jednoduché – jako zadavatel nastavíte pravidla, která musí nabízející splnit a pak jen vyberete nejvýhodnější nabídku. Co ale dělat, když obdržíte dvě nabídky s naprosto stejnou cenou?

18. 2. 2022
Dotace pro podnikatele

Jednoduše losujete

V případě, že se jako zadavatel setkáte se situací, kdy přijdou 2 nabídky se shodnou nabídkovou cenou a zároveň se jedná o cenu nejnižší, můžete dle vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj (dále jen „MMR“) rozhodnout o výběru nejvhodnější nabídky losem.

Samozřejmě se musí jednat o transparentní losování a oněm 2 dodavatelům musíte umožnit se losování zúčastnit. Dodavatelé tak mohou losovací zařízení zkontrolovat. Ideální je losovat za účasti notáře. 

Uvedený postup lze aplikovat i v případě, že jste si tento postup nevyhradili v zadávací dokumentaci předem. MMR v daném doporučení vychází z předpokladu, že Evropské právo nahlíží na los jako na povolený prostředek výběru.


Veřejné zakázky máme v malíčku

Náš tým ProfiTender se na veřejné zakázky specializuje a poradí vám jak s jejich zadáváním, tak i s účastí ve výběrových řízeních. Neváhejte se na ně obrátit.


Více o službě ProfiTender
 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.