Zajistěte si své místo na konzultačních dnech OPTAK Tour 2022

Přihlásit se na OPTAK Tour 2022

Vysokorychlostní internet vtrhne do ČR, EU pošle 14 mld. korun

Každý Čech má mít do roku 2020 přístup k internetu o rychlosti 30 Mb/s, polovina obyvatel dokonce 100 Mb/s. Vyplývá to ze strategického dokumentu Digitální Česko 2.0.

22. 10. 2014
Dotace pro podnikatele

 

Každý Čech má mít do roku 2020 přístup k internetu o rychlosti 30 Mb/s, polovina obyvatel dokonce 100 Mb/s. Vyplývá to ze strategického dokumentu Digitální Česko 2.0, z něhož vyjde rozdělování evropských dotací z EU na vysokorychlostní internet nové generace (NGA).

 

Ministerstvo průmyslu nyní spolu s odborníky ze soukromého sektoru přemýšlí, jakým způsobem budou peníze rozdělovány. Pravidla mají být stanovena do konce roku, první dotační výzvy lze očekávat v prvním čtvrtletí 2015. Podle dosavadních informací tlačí Evropská komise, aby se o finanční prostředky nedělily pouze státní podniky. Prioritu pro získání dotace mají mít projekty budování infrastruktury v řídce obydlených oblastech.

 

Mapa internetového pokrytí ČR

 

Podporované budou projekty rozvoje sítí vysokorychlostího internetového připojení v tzv. šedých a především pak v bílých místech. Dotace na projekt se bude pohybovat mezi 1 a 200 miliony Kč.

 

Pokud podnikáte v oblasti elektronických komunikací právě v šedých a bílých regionech, neváhejte a kontaktujte nás pro více informací na emailu enovation@enovation.cz nebo na zelené lince 800 190 163.

 

Více o programu Vysokorychlostní internet >>

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.