Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Vysokorychlostní internet vtrhne do ČR, EU pošle 14 mld. korun

Každý Čech má mít do roku 2020 přístup k internetu o rychlosti 30 Mb/s, polovina obyvatel dokonce 100 Mb/s. Vyplývá to ze strategického dokumentu Digitální Česko 2.0.

22. 10. 2014
Dotace pro podnikatele

 

Každý Čech má mít do roku 2020 přístup k internetu o rychlosti 30 Mb/s, polovina obyvatel dokonce 100 Mb/s. Vyplývá to ze strategického dokumentu Digitální Česko 2.0, z něhož vyjde rozdělování evropských dotací z EU na vysokorychlostní internet nové generace (NGA).

 

Ministerstvo průmyslu nyní spolu s odborníky ze soukromého sektoru přemýšlí, jakým způsobem budou peníze rozdělovány. Pravidla mají být stanovena do konce roku, první dotační výzvy lze očekávat v prvním čtvrtletí 2015. Podle dosavadních informací tlačí Evropská komise, aby se o finanční prostředky nedělily pouze státní podniky. Prioritu pro získání dotace mají mít projekty budování infrastruktury v řídce obydlených oblastech.

 

Mapa internetového pokrytí ČR

 

Podporované budou projekty rozvoje sítí vysokorychlostího internetového připojení v tzv. šedých a především pak v bílých místech. Dotace na projekt se bude pohybovat mezi 1 a 200 miliony Kč.

 

Pokud podnikáte v oblasti elektronických komunikací právě v šedých a bílých regionech, neváhejte a kontaktujte nás pro více informací na emailu enovation@enovation.cz nebo na zelené lince 800 190 163.

 

Více o programu Vysokorychlostní internet >>

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.