Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Evropské fondy: hybná síla českého zdravotnictví

Evropské dotace hrají klíčovou roli v rozvoji českého zdravotnictví. Napomáhají například ve stavbě nemocnic, pořízení moderního vybavení a posílení kybernetické bezpečnosti či výzkumu a vývoji.

27. 7. 2023
Dotace pro podnikatele

Proč jsou právě dotace pro zdravotnický sektor stěžejní?

Evropské fondy hrají klíčovou roli v rozvoji českého zdravotnictví. Bez těchto financí by řada investic do nemocnic, jejich vybavení a kybernetické bezpečnosti nebyla realizována. Z evropských strukturálních a investičních fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pro období 2014–2020 bylo realizováno přes 170 infrastrukturních projektů za 11,4 miliardy Kč. Tyto projekty se zaměřují na zvyšování kvality onkogynekologické a perinatologické péče, zlepšení návazné péče a deinstitucionalizaci psychiatrické péče.

Zásadní význam evropských fondů se projevil během pandemie, kdy do České republiky přitekly mimořádné finance z programu REACT-EU, reakce EU na šíření viru COVID-19. V rámci 210 projektů tak bylo do českého zdravotnictví investováno zhruba 23,5 miliardy Kč. Tyto prostředky se významně podílely na rozvoji infrastruktury nemocnic s urgentními příjmy. Evropské fondy také podporují měkké projekty, například reformu péče o duševní zdraví, což umožnilo vytvoření celkem 29 center duševního zdraví.

Přestože je systém evropských dotací složitý a často chaoticky nastavený, české zdravotnictví jej využívá velmi efektivně, což je především díky erudovanému vedení českých a moravských nemocnic.

K tématu dotací pro zdravotnictví se vyjádřil pro týdeník ekonom.cz náš jednatel David Kotris.

Chci si přečíst článek

O jaké dotace lze momentálně žádat?

Seznam dotační titulů pro nemocnice a zdravotnická zařízení i cestu k úspěšnému získání dotace naleznete ZDE.

Domluvte si konzultaci

Pokud potřebujete konzultovat Váš projekt, zavolejte nám na tel.: +420 222 523 549 nebo napište na enovation@enovation.cz a domluvíme se na termínu úvodní konzultace.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.