Získejte finanční prostředky na rozjezd podnikání

Dotace jsou jednou z možností, jak si zajistit finance pro rozjezd začínajících podniků. Aby je ale firma získala, musí nejen splnit podmínky dotačního titulu a správně sestavit žádost, ale také mít pokrytou vlastní část financování. S obojím umíme pomoci.

16. 6. 2023
Dotace pro podnikatele

Už od roku 2007 přinášíme do firem, obcí či zdravotnictví peníze z veřejných zdrojů. Pomáháme přitom jak se samotným zajištěním dotace, tak i s nutným vlastním financováním. Výraznou hodnotu pro začínající firmy má i související poradenství a networking.

Příklad úspěšného žadatele 

Dotace ve výši 50 % a pomoc s vlastním financováním pro jedinečný recyklační projekt

Úspěšný projekt dobře ilustruje případ začínajícího podniku, který přišel s unikátním způsobem, jak přeměnit odpad na výrobní materiál. Cílem bylo získat 50% dotaci, ale stejně jako celá řada začínajících firem se i náš klient potýkal s nedostatkem zdrojů na spolufinancování. 

Právě to často diskriminuje začínající podniky při podávání žádosti. Jejich projekty jsou totiž z pohledu poskytovatele vysoce rizikové.

Postavení se hlavního majitele skupiny za projekt bylo velmi silným argumentem a ujištěním pro hodnotitele žádosti. Jinými slovy, snížilo rizikovost projektu. "Naše společnost je ale součástí silné skupiny, která dokázala novou firmu finančně podpořit. To stalo silným argumentem pro hodnotitele žádosti, a projekt tak dostal zelenou", okomentoval proces příprav žádosti o dotaci klient. 

 

Naši podporu máte i v průběhu projektu

Přípravou podkladů pro žádost o zajištění financování projektu ale naše práce nekončí. Poskytneme vám kontakt na zástupce jedné z bankovních institucí, se kterou spolupracujeme. I nadále vás podporujeme v průběhu projektu. Častým strašákem bývají například změny v aktivitách financovaných dotací.

I v tomto případě se můžeme opřít o letité zkušenosti a poradíme vám, jak postupovat, abyste o dotaci nepřišli. Základem je prokázat zkušenosti žadatele a dostatek finančních zdrojů pro realizaci projektu.


Otevření dotačního programu Trend Nováčci se blíží. Pomůžeme vám připravit se včas

V říjnu očekáváme otevření dotačního programu pro začínající firmy. Ten pod názvem Trend Nováčci poskytne prostředky na náklady spojené se zahájením podnikatelské činnosti, jako jsou nákup zařízení, pronájem prostor, marketingové aktivity nebo nábor zaměstnanců. 
 

Více o programu Trend Nováčci

 

Naše zkušenosti říkají, že kromě finančních zdrojů přináší zapojení do dotačního titulu i další benefity. Firmy totiž zároveň získají odbornou podporu a poradenství. Mohou se obrátit na experty, kteří pomohou s vypracováním podnikatelského plánu, strategií marketingu, financováním nebo jakýmkoliv jiným relevantním tématem. Taková spolupráce výrazně zvyšuje šance na úspěch a snižuje rizika spojená s novým podnikáním. Stejně tak programy propojují začínající firmy s ostatními firmami a umožňují jim sdílení zkušeností, rozšiřování kontaktů nebo získání nových obchodních příležitostí. 

Pokud tedy máte inovativní myšlenku, která by mohla změnit současný trh nebo přinést nové řešení, rádi vám pomůžeme dotaci získat. Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 222 523 549 nebo e-mailem na adrese enovation@enovation.cz.

Podělíme se s vámi o naše 16leté zkušenosti a společně nastartujeme vaše nové podnikání.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.