Jak inovovat produkty a zefektivnit procesy ve firmě? Ušetřit na energiích a zlevnit fungování společnosti?

Máme pro vás řešení

Agenturu CzechInvest čeká dělení

Agentura CzechInvest, která do Česka přivádí podnikatelské investice skrz EU fondy a investiční pobídky, se rozdělí na dva subjekty. Může za to služební zákon.

20. 4. 2015
Dotace z OPPIK

Agentura CzechInvest, která do Česka přivádí podnikatelské investice skrz EU fondy a investiční pobídky, se rozdělí na dva subjekty. Může za to služební zákon.

 

Po rozdělení vznikne "nový CzechInvest", jehož úkolem bude získávat investory a řídit jejich investice v ČR. Zároveň se tato instituce bude starat o podporu malého a středního podnikání. Druhý subjekt s názvem Agentura pro podnikání a inovace bude mít na starosti pouze agendu spojenou s čerpáním evropských dotací. Tato změna se týká přibližně 130 úředníků.

 

Změna způsobená implementací služebního zákona nastane od 1. ledna 2016. Úředníci zodpovědní za dotace pro podniky se nyní soustředí zejména na projekty z končícího období, brzy se však přesunou k Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Vznik agentury by neměl mít velký dopad na státní rozpočet. Provozní výdaje jsou hrazeny přímo z OPPIK.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.