Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Agenturu CzechInvest čeká dělení

Agentura CzechInvest, která do Česka přivádí podnikatelské investice skrz EU fondy a investiční pobídky, se rozdělí na dva subjekty. Může za to služební zákon.

20. 4. 2015
Dotace z OPPIK

Agentura CzechInvest, která do Česka přivádí podnikatelské investice skrz EU fondy a investiční pobídky, se rozdělí na dva subjekty. Může za to služební zákon.

 

Po rozdělení vznikne "nový CzechInvest", jehož úkolem bude získávat investory a řídit jejich investice v ČR. Zároveň se tato instituce bude starat o podporu malého a středního podnikání. Druhý subjekt s názvem Agentura pro podnikání a inovace bude mít na starosti pouze agendu spojenou s čerpáním evropských dotací. Tato změna se týká přibližně 130 úředníků.

 

Změna způsobená implementací služebního zákona nastane od 1. ledna 2016. Úředníci zodpovědní za dotace pro podniky se nyní soustředí zejména na projekty z končícího období, brzy se však přesunou k Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Vznik agentury by neměl mít velký dopad na státní rozpočet. Provozní výdaje jsou hrazeny přímo z OPPIK.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.