Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Datová centra jsou řešením pro každou moderní firmu

Získejte dotaci na nejnovější datové centrum a chraňte svá data

19. 7. 2018
Dotace z OPPIK

Řešíte problém s uchováním interních dat a přístupem k nim? Ale nevíte, k čemu se hodí datová centra?

Prakticky každá firma dnes řeší uchování a správu dat, a tedy nějaké datové centrum potřebuje. Datová centra mohou být místnosti, budovy ale i celé objekty, které slouží k nepřetržitému provozu počítačových serverů. Jedná se o místa, kde jsou provozovány servery a jiná technická infrastruktura nezbytná k fungování podnikové sítě a interních aplikací a softwaru. Tyto prostory jsou často navržené především za účelem vyšší bezpečnosti citlivých dat.

Počítačové servery totiž udržují v provozu a uchovávají vysoce důležitá data společností, jejich knowhow a jejich přednosti na konkurenčním trhu. Jejich největší výhodou je, kromě vysoce pokročilé funkčnosti, především rychlá dostupnost k datům od všech uživatelů, a to ze všech lokací. S datovým centrem firmy výrazně zvýší efektivitu interní komunikace a práce obecně.

Datovým centrem se tedy rozumí objekt či místo v podobě malé nebo větší serverovny, který má optimalizovanou spotřebu elektrické energie, poskytuje pronájem a provoz aplikací včetně pronájmu výpočetního výkonu ve vysoce bezpečném prostředí, dodávky elektrické energie jsou plně zálohovány, hlavní konektivita do internetu je zajištěna pomocí optické trasy a je vybaveno protipožárním a klimatizačním systémem

Budování datových center je komplexní záležitost, která vyžaduje znalosti z několika vzájemně propojených oblastí. Dnes se již v Čechách několik firem specializuje na budování datových center na míru. Menší datové centrum pro správu svých dat ve velice bezpečném prostředí dnes již zvládne vybudovat i samostatný podnik bez specializace na oblast IT.

Navíc s programem ICT a sdílené služby můžete na své budoucí datové centrum získat dotaci až 150 milionů Kč!

Kontaktujte svého dotační poradce a sestavte s námi dotační projekt, kterým vám zajistí zisk dotace z EU. Naši poradci vědí, jak na to. Kontaktujte nás na 800 190 163 nebo na enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.