Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Neuniká vám poslední šance na dotaci?

Vlak dotací 2014–⁠2020 pomalu ale jistě dojíždí do cílové stanice a ten nový pro období 2021–⁠2027 nabírá zpoždění. Nenechte si vlak ujet v poslední zastávce. Využijte poslední výzvu programu Inovace a získejte dotaci až 75 milionů na výrobu nového produktu.

9. 2. 2021
Dotace z OPPIK

Příprava dotačních programů pro období 2021–⁠2027 vázne a počítá se zdržením. České podniky tak mají na dlouhou dobu poslední šancí získat dotaci na výrobu. Pro velké podniky nad 249 zaměstnanců je to dost možná šance úplně poslední, protože nové programy jejich podporu výrazně omezí. 

Získejte pro svůj nový produkt významnou konkurenční výhodu –⁠ podporu z programu Inovace až 75 milionů na nové výrobní stroje, hardware nebo software. Žádosti můžete posílat do konce dubna, potom vlak s dotacemi zůstane minimálně několik měsíců zavřený v depu.

Kdy využijete finance z programu Inovace

Disponujete-li novým nebo vylepšeným funkčním prototypem svého produktu, ale vaše zázemí na jeho výrobu nestačí, dotační program Inovace vám pomůže s jeho uvedením na trh.

Kolik a na co můžete získat 

Pokryjete až 45 % nákladů (do výše 75 milionů) na nezbytné technologie a částečně i stavbu výrobní haly. Z programu Inovace můžete doplňkově čerpat finance také na

  • marketingovou inovaci (změnu designu produktu, balení nebo zavedení prodejních kanálů),
  • a organizační inovaci (nové informační systémy).

Podívejte se, jak program Inovace funguje v praxi

Naši klienti nejčastěji prostředky z programu Inovace využívají na nové výrobní technologie. Například společnost Kornfeil potřebovala pro zavedení nového produktu rozšíření a modernizaci CNC pro zpracování výrobního materiálu

To v praxi znamenalo nákup rychlejších, přesnějších a především technologicky vyspělejších CNC obráběcích strojů. Z programu Inovace získala firma 8,5 milionů Kč, což pokrylo více než třetinu nákladů a díky tomu se podařilo inovaci provést v maximálním možném rozsahu. Kornfeil díky vylepšením 4× zvýšil produktivitu práce a 3× snížil náklady na vstupní materiál. Výsledkem je vyšší podíl na českém i světovém trhu. (Přečtěte si celý průběh žádosti o dotaci včetně vyjádření ekonoma společnosti)

Podmínkou je hotový prototyp

Pokud zvažujete žádost o dotaci z programu Inovace, nezapomeňte, že podmínkou je funkční, zásadně inovovaný produkt nebo nový prototyp, který má vysoký tržní potenciál. Nesmí jít pouze o změnu dílčí kvality, to hodnotitelům nestačí. Pokud si nejste jistí, jestli vaše inovace tuto podmínku splňuje, ozvěte se nám na telefon 800 190 163 nebo pište na enovation@enovation.cz a poraďte se s odborníky přímo na váš byznys.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.