Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Zpoždění projektu vysokorychlostního internetu? MPO takové informace odmítá

Vládní koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza vyjádřil pochybnost ohledně předložení tzv. Národního plánu rozvoje sítí nové generace vládě do konce června. Domnívá se, že k jeho předložení může dojít až podzim. Tento dokument je klíčový pro rozvoj vysokorychlostního internetu v České republice.

27. 5. 2016
Dotace z OPPIK

Vládní koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza vyjádřil pochybnost ohledně předložení tzv. Národního plánu rozvoje sítí nové generace vládě do konce června. Domnívá se, že k jeho předložení může dojít až podzim. Tento dokument je klíčový pro rozvoj vysokorychlostního internetu v České republice.

Vyhlášení první výzvy programu Vysokorychlostní internet by se tak oproti původnímu prosincovému termínu posunulo o 3 měsíce. Pokud však vláda neschválí tzv. plán rozvoje vysokorychlostních sítí do konce tohoto roku, přijde Česko o podporu z Bruselu ve výši 14 miliard.

Podle tiskové zprávy vydané MPO dne 26. 05. informace o možném zpoždění projektu vysokorychlostního internetu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek důrazně odmítá. Práce na Národním plánu rozvoje sítí nové generace ve spolupráci s ICT sektorem prý běží přesně podle plánu a do konce června bude vládě předložen.  

Do roku 2020 by si tak poskytovatelé internetu v České republice mohli rozdělit 14 mld. korun, které do Česka pošle Evropská unie přes Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.