Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Nová dotační výzva na vývoj softwaru

Už se nemusíte srovnávat s high-tech technologiemi, léčivými přípravky či pokročilými materiály do kosmického raketoplánu. Je tu výzva jen a přímo pro vás, firmy zaměřující se na vývoj softwaru

14. 5. 2024
Dotace z OPTAK

Život v digitální éře je spojen s neustálým pokrokem a změnami. Právě v oblasti softwarových řešení jsou tyto změny zřejmé více než kde jinde. Dotační výzva Aplikace z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost dříve neměla zaměření. Srovnávaly se projekty ze všech oblastí, ať už se jednalo o vývoj software, nebo projekty zaměřeny na léčiva či biotechnologie. Nyní se však připravuje odnož programu Aplikace, kde se budou srovnávat pouze softwary. Pro tyto projekty je připravena alokace 1 mld. Kč.

V přípravě je dotační program na vývoj software, a to pro malé, střední i velké podniky.

Podmínkou je, že se bude jednat o unikátní a inovativní softwarové řešení, které bude využívat současné „trendové“ nástroje, jako je např. AI, strojové učení, deep learning, neuronové sítě, virtuální či rozšířenou realitu apod.

Jak takové inovativní softwarové řešení může vypadat?

Software nové automatizace procesů řízených umělou inteligencí pro zjednodušení a zlepšení telekomunikačních procesů

  • Cíl / zaměření projektu: Výstupem projektu bude software umožňující automatizaci procesů založených na umělé inteligenci (AI), který dokáže zjednodušit a zlepšit telekomunikační procesy. Pomocí řešení AI, jako je genetické programování a infrastruktura odměn, bude systém průběžně optimalizovat využití dostupných zdrojů, snižovat složitost procesů a zvyšovat efektivitu, což povede k úsporám nákladů a lepším službám zákazníkům.

Více o programu Aplikace

Vyvíjíte software a chcete čerpat dotace?

Zavolejte na 222 523 549 nebo nám napište na enovation@enovation.cz a domluvte si konzultaci ještě dnes.

Domluvte si konzultaci

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.