Dotace na technologie a stroje

Nové technologie a stroje vám zlevní výrobu, zlepší testovací kapacity, vylepší vaše produkty a posunou firmu kupředu.

Dotace na technologie a stroje

Kvalitní stroje jsou naprosto nezbytné pro to, aby produktivita vaší firmy vzkvétala. S dotacemi EU můžete najednou nebo postupně obnovit vaše výrobní stroje a technologie, pořídit nové testovací stroje či zařízení potřebná k přechodu na průmysl 4.0 a automatizaci.

Průmysl 4.0 = Technologie 4.0

Co vlastně tyto pojmy znamenají? Jedná se o koncept digitalizace a automatizace v průmyslovém prostředí. Průmysl 4.0 využívá pokročilé technologie, jako jsou Internet věcí (IoT), umělá inteligence (AI), rozšířená realita (AR) a další, ke zvýšení produktivity, efektivity a flexibilitě výrobního procesu. Cílem je dosažení autonomních a inteligentních továren, které jsou schopny se adaptovat na změny a optimalizovat svou činnost. 

Dotace vám pokryjí nejen nákup moderních technologií (včetně těch, které splňují definici 4.0), ale pomohou vám financovat i na spojené služby, licence a práva duševního vlastnictví.

Dotace na IT

Podnikový informační systém, digitální technologie, kybernetická bezpečnost, kancelářské počítače nebo třeba servery. Digitální transformace firem (resp. digitalizace a automatizace) je široký pojem a Evropská unie ji podporuje ve všech podobách. 

Dle našeho výzkumu používá 80 % podniků v ČR zastaralé jednoduché metody jako např. papírovou evidenci nebo vedení nákladů v účetníctví. Předběhněte konkurenci a zařaďte se mezi vyspělé podniky.

Díky vhodnému dotačnímu programu získáte dotaci na software i harware ve výši od 1 milionů až po desítky milionů Kč.

Kdo může získat dotace?

 • Malé a střední firmy mimo Prahu (sídlo firmy tu být může, projekt ale musíte realizovat jinde).

Pomůžeme vám získat dotace na technologie, stroje, IT vybavení a další

Domluvte si s námi bezplatný dotační audit a my vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího dotačního programu a zvýšíme vaši šanci na úspěšné získání dotace.

Seznam dotačních titulů

 • Otevřený do 31. 3. 2025

  Digitální podnik

  Získejte až 30 mil. Kč na podporu digitalizace vašeho podniku. Dotace umožní zefektivnit vaše provozní procesy a výrobu díky moderním informačním technologiím.

 • Uzavřený

  Technologie 4.0 (OPTAK)

  Dotační výzva podpoří částkou 1,5 mld. Kč nákup nových technologií a pořízení softwarového zařízení do firem

 • Uzavřený

  Virtuální podnik

  Dotace 250 tisíc Kč až 200 tis. eur na pořízení špičkového IT vybavení pro podniky, zlepšení jejich digitalizace a automatizace.

 • Uzavřený

  Technologie pro začínající podniky

  Získejte až 1,5 mil. Kč na nákup strojů a zařízení pro začínající podniky.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.