Dotace 2021: vše podstatné, co potřebujete vědět

Webináře zdarma

Dotace pro Prahu

Dotace z EU konečně ve velkém směřují i do Prahy. Využijte novou cestu k financování svého projektu. V novém dotačním období nastává změna a i pražské firmy dosáhnou na velké peníze. V enovation vám pomůžeme s celým procesem od žádosti po výběrové řízení.

12 let se evropské dotace pražského regionu prakticky netýkaly. S novým dotačním obdobím 2021–⁠2027 ale přichází celá řada nových programů, kterých se mohou účastnit i firmy, které mají provozovnu v Praze. A týká se to malých, středních i velkých podniků. 

Nové dotační programy podporují konkurenceschopnost českých podniků zejména v těchto oblastech:

eNovativní TIP

Podnikáte v Praze a chcete mít jako na dlani přehled všech dotací, které jsou pro vás letos k dispozici? V tom případě si nenechte ujít náš bezplatný webinář dne 17. 3., kde získáte všechny podstatné informace. Registrujte se na této stránce.

Žádosti o dotace se otevřou už na jaře 2021. S námi získáte náskok před ostatními

Protože se 12 let pražské firmy téměř nemohly dotačních programů účastnit, očekáváme velký zájem. Spolupracujte s námi a získáte oproti konkurenci výhodu. Účastníme se jednání o konečné podobě programů a jakmile budeme znát podrobnosti, důležité termíny a další informace, dáme vám vědět. 

Na jaře 2021 pro váš podnik vypracujeme žádost o dotaci tak, aby jste měli nejvyšší možnou šanci na úspěch. Firmy, které žádají s námi, mají za posledních 14 let 98% úspěšnost při vyhodnocování žádostí a získali jsme dotace na projekty v celkové hodnotě 30 miliard Kč. 

Spolehněte se na bezproblémový průběh žádosti. Kromě toho, že máme zkušený tým odborníků, disponujeme také nejvyšším pojištěním na českém dotačním trhu - za naše služby ručíme až do 100 milionů korun. 

Žádostí to nekončí, provedeme vás celým procesem od nápadu po realizaci projektu

Nechte celý proces dotace od žádosti po výběrové řízení na nás. Přesně víme, jak zpracovat důležité dokumenty, jak komunikovat s úředníky a navíc máme v týmu odborníky na různé druhy byznysu od IT přes stavebnictví po výrobní podniky. Vašemu projektu se vždy věnují specialisté na váš obor. A to vše zvládneme i v angličtině.

Seznam dotačních titulů

 • Připravuje se začátek v 3/2021

  Program TREND

  Dotace na výzkum a vývoj. Získejte až 15 mil. Kč na mzdy zaměstnanců nebo na náklady na stroje i služby.

 • Otevřený do 1. 2. 2021

  Modernizace soustav zásobování tepelnou energií - HEAT

  Dotace podpoří vybudování nebo rekonstrukci rozvodu tepelné energie nebo změnu palivové základny zdrojů určených pro zásobování tepelnou energií.

 • Otevřený do 1. 2. 2021

  Nové obnovitelné zdroje v energetice - RES+

  Dotace na instalaci nových nebo modernizaci stávajících obnovitelných zdrojů energie jako jsou fotovoltaické elektrárny, geotermální zdroje energie, větrné elektrárny nebo malé vodní elektrárny.

 • Otevřený do 1. 2. 2021

  Zlepšení energetické účinnosti a snižování emisí skleníkových plynů v průmyslu - ENERG ETS

  Dotace na snížení konečné spotřeby energie nebo snížení emisí CO2 ve výrobním a zpracovatelském procesu.

 • Otevřený do 30. 6. 2022

  Sportovní infrastruktura – investice do 10 mil. Kč

  Program je zaměřen na podporu a všeobecný rozvoj sportovní infrastruktury v České republice. 

 • Připravuje se začátek v 4/2021

  Program Doprava 2020+

  Získejte až 50 mil. Kč na realizaci projektů vedoucích k posílení ekonomických či společenských přínosů dopravy.

 • Připravuje se začátek v 2/2021

  Program Théta

  Připravujete výzkumně-vývojový projekt v oblasti energetiky? Získejte až 60% dotaci z programu Théta.

 • Připravuje se začátek v 4/2021

  Prostředí pro život

  Připravujete výzkumný projekt nebo inovaci v oblasti životního prostředí? Pokryjte až 90 % nákladů z programu Prostředí pro život.

 • Připravuje se začátek v 7/2021

  Nástroj na podporu oživení a odolnosti (RRF)

  Tento program je součástí nástroje Next Generation EU a zahrnuje prostředky ve výši až 180 mld. Kč na obnovu ekonomiky a na zelenou a digitální transformaci.

 • Připravuje se začátek v 2/2021

  Country for the Future

  Zavádíte organizační nebo procesní inovace ve svém podniku? Získejte finanční podporu z programu Ministerstva průmyslu a obchodu - Country for the Future.

 • Připravuje se začátek v 3/2021

  REACT-EU

  REACT-EU umožní čerpat prostředky především v oblasti zdravotnictví, dále také na investice, které pomohou podpořit zotavení z krize v souvislosti s pandemií Covid-19 a přípravě ekologického, digitálního a odolného oživení hospodářství.

 • Uzavřený

  Czech Rise Up

  Zavádíte nová řešení, která mohou napomoci s bojem proti koronavirové infekci označované jako COVID-19? Využijte dotaci v druhé výzvě programu Czech Rise Up.

 • Uzavřený

  Inovační vouchery COVID

  Inovační vouchery COVID nabízí podporu podnikům, které pomáhají v boji proti koronaviru. Cílem programu je zahájení či zintenzivnění inovačních aktivit podniků v boji proti COVID 19.

 • Uzavřený

  COVID Praha

  Program COVID Praha nabízí okamžitou finanční injekci PRAŽSKÝM podnikům postiženým coronavirem. Cílem programu je usnadnit podnikatelům přístup k provoznímu financování. A to těm, jejichž ekonomické aktivity omezila coronavirová infekce a související preventivní opatření.

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.