Národní plán obnovy: na co získáte dotace?

Spustit online průvodce

Digitální vysokokapacitní sítě (NPO)

Dotace Národního plánu obnovy pro poskytovatele internetu na vybudování vysokokapacitního připojení a rozvoje sítí 5G.

Příjem žádostí bude brzy spuštěn

Digitální vysokokapacitní sítě (NPO)

Volejte ZDARMA 800 190 163
Chci konzultaci zdarma

Základní informace

Národní plán obnovy (NPO) si klade za cíl oživení ekonomiky zasažé pandemií Covid-19. Celková alokace činí 191 mld. Kč. Tyto prostředky budou přerozděleny do konce roku 2023 s možností realizace projektů i po tomto termínu. 

V rámci tohoto fondu jsou definované prioritní oblasti podpory (tzv. komponenty). Pro komponentu Digitální vysokokapacitní sítě budou alokovány prostředky ve výši 5,7 mld. Kč.

Hlavní oblasti podpory

  • Vybudování vysokokapacitního připojení k internetu pro domácnosti a školy.
  • Dokrytí železničních koridorů sítěmi 5G a podpora rozvoje sítí 5G.
  • Podpora rozvoje mobilní infrastruktury sítí 5G v bílých místech na venkově.

Na co bude zřejmě možné uplatnit dotaci

  • Výdaje na vybudování pasivní síťové infrastruktury (kabelové trasy, kabelovody, spojky, skříně rozvaděčů, nosné prvky pro montáž optických kabelů, prvky související s instalací optické, metalické a koaxiální sítě…).
  • Výdaje na aktivní prvky (routery, switche, mikrovlnnné datové spoje, optické modemy apod.).
  • Nákup existující fyzické infrastruktury, sítě, nebo části sítě, za podmínek, že cena infrastruktury, která je předmětem nákupu bude nižší, než výstavba nové infrastruktury ve srovnatelném rozsahu a místě realizace.
  • Stavební a inženýrské práce související s výstavbou nebo modernizací síťové infrastruktury, (nezbytné projektové, výkopové, montážní a instalační práce, úhrada věcných břemen a nezbytných záborů veřejného prostranství, úhrada škod na zemědělských plodinách…).

Kdo může dotaci získat

  • Podniky bez ohledu na velikost včetně místa realizace v Praze.

 

Odrazte se do budoucnosti s dotací. Naše webináře vás nasměrují

Vlna dotací, která dorazí na podzim může pro firmy představovat odrazový můstek z těžkých časů do prosperující budoucnosti. Na bezplatných webinářích vám poradíme, který můstek si vybrat, aby vám při odrazu nepodklouzla noha.

Chci se přihlásit

Co je důležité vědět

Programy Národního plánu obnovy nově přinesou mnohá zjednodušení pro žadatele (jednotná míra podpory pro všechny, méně dokumentů k dokládání), zároveň však zavádí nulovou toleranci administrativních nedostatků. Žádosti o dotace je tedy nutné připravit včas a naprosto bezchybně.

V enovation jsme specialisté na Národní plán obnovy

Využijte naše zkušenosti nasbírané za 14 let z 1 400 projektů a více než 32 miliard získaných pro firmy. Mějte jisotu bezchybné žádosti a začněte s námi konzultovat vaše projekty již dnes.

 

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.