Jak inovovat produkty a zefektivnit procesy ve firmě? Ušetřit na energiích a zlevnit fungování společnosti?

Máme pro vás řešení

Technologie 4.0

Investice musí vést k zlepšení automatizace či digitalizace ve firmě. Pouhé pořízení nového stroje neprojde.

Program je nyní v přípravě. Jedná se o přeběžné informace.

Příjem žádostí bude brzy spuštěn

 • Na co lze čerpat:
  nákup strojů, zařízení a software

 • Kdo může čerpat:
  malé a střední podniky

 • Kolik může projekt získat:
  1 - 40 mil. Kč

 • Procent podpory:
  až 45 %

Technologie 4.0

Chci konzultaci

 

Program se připravuje - o novinkách vás budeme informovat mezi prvními

Program Technologie 4.0 bude velmi podobný svému předchůdci z OPPIK. Chcete být první, kdo se dozví o otevření nových výzev? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a mějte vždy informace z první ruky.

Chci aktuální informace

Dotační program Technologie

Dotační program Technologie, který je součástí operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) přináší peníze na podporu modernizace a automatizace výroby i zlepšení propojování výrobních a nevýrobních procesů ve firmách. Projekty musí být v souladu s vládní iniciací strategie průmyslu 4.0. Šanci uspět mají pouze projekty zaměřené na komplexní zvýšení automatizace ve firmách (tedy ne pouze nákup výrobních strojů, ale jejich propojení s informačními systémy, robotizace apod.). Nepropásněte aktuální dotační výzvy s dotací ve výši až 40 milionů Kč.

Jak získat dotace na Technologie

Pokud máte v plánu investici do high-tech vybavení (nákup strojů, hardware nebo software), je pro vás tento program optimální. Předpokladem pro získání dotace je realisticky a kvalitně promyšlený podnikatelský záměr, jehož hlavní principy jsou přeneseny do žádosti o dotaci. S obojím vám rádi odborně pomůžeme. Pro získání dotace v programu Technologie musíte např.:

 • realizovat projekt mimo území hl. m. Prahy (sídlo společnosti v Praze být může)
 • mít uzavřená min. 2 účetní období
 • prostřednictvím projektu výrazně modernizovat a automatizovat své výrobní i nevýrobní procesy
 • pořízené vybavení (stroje, hardware, software) musí umožňovat vzájemnou datovou propojenost (např. propojení s informačními systémy firmy, sběr dat z výroby a ze skladů, upozornění na problémy ve výrobním procesu apod.)
 • podat žádost o dotaci včas - v případě vyčerpání prostředků může být předčasně uzavřen

Pro koho je dotační program určen

O dotaci na technologie mohou zažádat malé a střední podniky působící v následujících oblastech:

 • zpracovatelský průmysl, tedy výrobní sektor
 • sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití
 • stavebnictví - výstavba budov, inženýrské stavitelství, specializovaná stavební činnosti
 • architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství
 • skladování

Podporovaná uplatnění programu Technologie

Dotaci z OPPIK v programu Technologie můžete uplatnit na pořízení nových výrobních a nevýrobních strojů a technologií, dále software, hardware apod. přičemž by měla být v souladu s vládní iniciací strategie Průmyslu 4.0. Mezi příklady dotovaných nákladů v tomto programu můžeme uvést:

 • výrobní stroje – svařovací roboty a linky, CNC obráběcí centra, lisy, jednoúčelové stroje, laserové technologie, frézovací centra, vytlačovací linky, extrudery, automatické výrobní linky všeho druhu a mnoho dalších
 • nevýrobní stroje měřící přístroje, přípravky, kalibry, skenery, kamery, čtečky kódů, čipy a jejich čtečky, zakabelování prostorů firmy nebo vybudování firemní wifi sítě včetně koncových připojení, automatické nebo autonomní manipulační a dopravní vozíky, palety a přepravky včetně proložek uzpůsobených pro výrobní proces osazených kódem nebo čipem, senzory, sondy, čidla na výrobních strojích sloužících ke zproduktivnění výrobního i nevýrobního procesu nebo zvýšení jakosti, spolehlivosti, možnosti prediktivní údržby, kontroly, tříděním, ergonomie apod., obrazovky sloužící k informování nebo varování zaměstnanců, managementu, údržby apod.
 • nehmotný majetek - výdaje na software (ERP, CRM aj.), programy, data, databáze v rámci předmětného projektu a výdaje na pořízení patentových licencí nezbytných pro řádný provoz strojů a zařízení

Výše dotace 

1–40 milionů Kč na jeden projekt. Procentuální výše podpory pak závisí na velikosti podniku a typu projektu:

 • malý podnik (<49 zaměstnanců) – 45 % z vynaložených výdajů
 • střední podnik (50–249 zaměstnanců) – 35 % z vynaložených výdajů

Pravděpodobnost získání dotace v programu Technologie

Pro získání dotace z programu Technologie musíte dbát na včasné, vysoce kvalitní a formálně bezchybné podání žádosti. Tomu musí předcházet také důsledná analýza vašeho podnikatelského záměru nebo jeho komplexní definování. V těchto oblastech disponujeme mnoholetými zkušenostmi a stovkami schválených projektů. Neváhejte se na nás obrátit pro vstupní konzultaci.

Naše projekty mají stabilně více než 90% úspěšnost.

Pomůžeme vám získat dotace na Technologie

V dotačním programu Technologie jsme již vypracovali desítky úspěšných projektů, v ostatních programech OPPIK se jedná o stovky realizací. Nabyté znalosti přenášíme do úspěchu našich klientů a podpory jejich podnikatelských a rozvojových záměrů.

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se co nejvíc přiblížit jeho potřebám. Naším hlavním cílem je zajistit, aby pro vás čerpání dotací nebylo administrativním strašákem, ale výbornou příležitostí posunout vaše podnikání.

A protože podáním žádosti o dotaci to nekončí, pomůžeme vám i během čerpání dotace, včetně administrace projektu a kompletní realizace výběrových řízení.

Proč žádat o dotace s námi?

Našim klientům přinášíme peníze z veřejných zdrojů, kombinujeme různé zdroje financování a šetříme jejich výdaje řízením nákladů. Vsázíme při tom na všestrannost služeb a individuální přístup ke každému projektu.

 • ze 65 specialistů sestavíme tým na míru vaší firmě
 • umíme kombinovat různé zdroje financování a úspor
 • za 16 let jsme zpracovali přes 1 700 projektů v hodnotě 38 mld. Kč

enovativní TIP

Vyplatí se spolupráce se zkušeným konzultantem v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, který dokáže dostatečně detailně definovat přínosy i technické řešení projektu. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

 

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Rozšíření portfolia minerálních vod díky programu Technologie

Pořízení technologické linky pro stáčení 3 nových typů minerálních vod v Mariánských Lázních

Případové studie