Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Rozšíření portfolia minerálních vod díky programu Technologie

Pořízení technologické linky pro stáčení 3 nových typů minerálních vod v Mariánských Lázních

BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s. BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  57,4 mil. Kč

 • Získaná dotace:
  25,8 mil. Kč

 • Rok zpracování:
  2016-2017

Obnova staré stáčírny

Bohemia Healing Marienbad Waters a. s. (dále jen BHMW) je výrobce balených pitných lázeňských pramenů vod, které jsou po staletí využívány v evropském lázeňství k léčebným pitným kúrám. Firma své produkty prodává nejen v České republice, ale dle tradice exportuje také do zahraničí.

„Potřebovali jsme rozšířit portfolio výrobků, ale neměli jsme k tomu nezbytné technologie,“ vysvětluje ekonomický manažer projektu Ondřej Chrt. Koupili k tomuto účelu starou a rozbitou stáčírnu. Zrekonstruovali ji a pomocí dotace z programu Technologie chtěli pořídit novou technologickou linku.

Dotace byla velmi důležitou částí projektu

Již v čase nákupu staré stáčírny firma BHMW dotační možnost aktivně řešila a byla pro ni zajímavou motivací. V té době už měla 2 schválené a vyplacené projekty. „Dotační částka ve výši 45 % z programu Technologie byla velmi důležitá součást projektu, bez ní by se realizoval mnohem složitěji. V enovation nám skvěle pomohli už s problematickou rekonstrukcí v Bílině před 6 lety, pro tento dotační projekt proto byli jasnou volbou“ říká Chrt.

Největší problémem byl čas. „Specialisté z enovation nám poskytli detailní informace k žádosti o platbu i k výběrovým řízením. Díky nim jsme projekt byli schopní zrealizovat a dokončit jej za minutu dvanáct,“ chválí Chrt. „Rozhodně to není jen o schválení dotace – úspěšnou žádost spousta firem dokáže podat sama. Jde spíše o ten další proces,“ dodává.

Obnova staré technologie pro výrobu 3 nových produktů

S pomocí dotace jsme vyměnili 85 % staré technologie a nádrží. Trochu nás omezoval zdroj energie, ten však již máme v řešení v dalším dotačním projektu,“ uvádí Chrt. Díky nové technologické lince s příslušenstvím nyní firma BHMW v tradiční stáčírně lázeňských pramenů v Mariánských Lázních vyrábí 3 nové produkty, které exportuje i do zahraničí.

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.