Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Evropské programy EUROSTARS 2 a EUREKA znovu v roce 2018

Zvyšte prestiž vaší společnosti ve spolupráci se zahraničním partnerem

21. 3. 2018
Dotace pro podnikatele

Máte nápad, který má uplatnění na trhu, ale nemůžete pro jeho vývoj sehnat v České republice vhodné partnery? Pak je tu pro vás Eureka a Eurostars 2. Využijte možnost spolupracovat se světovými partnery a realizujte svůj mezinárodní projekt!

Česká republika se v roce 2018 znovu zapojí do programů EUREKA a EUROSTARS 2. Tyto programy poskytují svým žadatelům finanční podporu až 60 %. Řešení, které společnosti nabízí ovšem musí mít vysoký civilní a tržní potenciál. Co to v praxi znamená? Program je otevřený a nespecializuje se na konkrétní oblasti. Důležitá je však inovativnost řešení a termín jeho uvedení na trh.

Programy umožňují žadatelům předložit projekty v rámci 2 výzev za rok. Na základě dobré praxe z předchozích let bude program EUREKA letos opět podporovat i zapojení velkých podniků.

Pro úspěšnost vašeho projektu potřebujete nejméně jednoho zahraničního partnera. Ten může být například z Izraele, členských států EU nebo dalších asociovaných zemí. Hledat je třeba začít s předstihem. Nyní už je ten správný čas. Letos poprvé bude také podporována spolupráce s Argentinou, a to prostřednictvím multilaterální výzvy.

Jednou z očekáváných novinek letošního roku je plně elektronizované podání žádosti v programu EUREKA.

Výzva programu EUREKA by měla být vyhlášena v průběhu léta. Své projekty pak budete moci podávat zhruba na přelomu září a října. Obdobně je plánována 10. výzva programu EUROSTARS 2, která bude uzavřena 13. 9. 2018. S přípravou je třeba začít co nejdřív.

Pokud máte reálný plán, jak rozvinout mezinárodní strategii a zvýšit svou světovou prestiž, kontaktujte našeho specialistu pro více informací.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.