Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Nejčastější dotazy ohledně dotací - 3. díl

Přicházíme s posledním dílem ze série otázek, na co se nás klienti nejčastěji ptají. Dozvíte se, co je třeba mít připraveno k žádosti, jak na výběrová řízení nebo co nastává po schválení dotace.

10. 4. 2024
Dotace pro podnikatele

Co vše musím mít připraveno pro podání žádosti o dotaci?

  • Vše je vždy popsáno v dotační výzvě. Obecně platí, že v případě stavebních úprav, rekonstrukcí či obnovitelných zdrojů je klíčová stavební připravenost. Důležitá je aktuální projektová dokumentace a položkový rozpočet.
  • V případě pořízení vybavení je ideální, pokud nezávazně poptáte různé dodavatele. Často je totiž podmínkou dotace přiložení několika cenových nabídek.

Mohu projekt realizovat ještě před podáním dotační žádosti?

  • Bohužel, jakékoliv projekty realizované před podáním žádosti o dotaci se automaticky stávají tzv. nezpůsobilým nákladem a není možné na ně získat dotaci.

Mohu si vybrat dodavatele bez omezení nebo musím dělat výběrové řízení?

  • V určitých dotačních programech poskytovatel dotace vyžaduje, aby výběr dodavatele proběhl přes výběrové řízení. Záleží vždy na podmínkách programu a celkovém rozpočtu projektu. S výběrovým řízením vám může pomoc naše služba ProfiTender.

Jsou po podání žádosti nutné nějaké další kroky?

  • Cesta k získání dotace podáním žádosti nekončí. V momentě, kdy obdržíte rozhodnutí o schválení žádosti, následují fáze realizace a udržitelnosti. Během nich musíte orgány informovat o průběhu celého projektu. Výjimkou nejsou ani kontroly ze strany finančního úřadu či poskytovatele dotace. Na administraci projektu je tady pro vás naše služba AfterCare.

Máte další dotazy ohledně dotací?

Kontaktujte naše specialisty na dotace na tel. 222 523 549 nebo e-mailu enovation@enovation.cz a domluvte si s nimi termín úvodní konzultace ještě dnes.

Domluvte si konzultaci

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.