Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Úspory vody a cirkulární řešení v praxi: co si pořídíte a co z toho budete mít?

Národní plán obnovy vyhlásí zanedlouho dvě zbrusu nové výzvy. Jedna se zaměří na úspory vody v podnicích, druhá na cirkulární řešení. Přemýšlíte, jestli byste je mohli ve vaší firmě využít i vy? Připravili jsme pro vás typové příklady projektů, tak čtěte dál.

9. 12. 2021
Dotace pro podnikatele

Cirkulární řešení neboli zpracování druhotných surovin

V tomto programu bude možné získat až 60% dotaci na technologie spojené s opětovným využitím druhotných surovin ve výrobě.

Druhotnou surovinou se rozumí vedlejší produkty nebo upravené odpady, které přestaly být odpadem. Tzn. že mohou být po úpravě nadále využity jako vstup pro výrobu a nahradit tak primární surovinu. 

Např. výrobce plastových výrobků může dotaci čerpat na technologii, která zvládne zbytkový plast znovu přeměnit na vstupní surovinu a snížit tak množství odpadu. 


Nebo si automobilka pořídí technologii na odlakování, díky které bude moci špatně nalakované součástky vrátit do výrobního procesu.

Více o programu

Úspory vody v podnicích

Zdají se vám faktury za vodné, stočné či ekologické zpracování vody ve vašem podniku přehnaně vysoké? Z programu Úspory vody pořídíte s až 60% dotací technologie na:

  • recyklaci či filtraci vody,
  • snižování ztrát vody ve výrobním procesu,
  • chlazení či vytápění (včetně parních systémů),
  • akumulaci a využívání dešťové a užitkové vody,
  • zřízení vodních ploch či revitalizaci areálů a mnoho dalšího.

Kupříkladu mlékárna díky filtraci a chemické úpravě vody nejen uspoří vodné a stočné, ale splní také záruční podmínky strojů a tím jim významně prodlouží životnost.


Automobilka si zase s dotací pořídí novou chladicí věž, čímž zvýší spolehlivost a účinnost systému, minimalizuje korozi a usazování atd.

Více o programu

Poraďte se s našimi dotačními specialisty


Zjistěte, jestli a za jakých podmínek by se vám dotace vyplatila. Domluvte si bezplatnou konzultaci s našimi specialisty.

Domluvte si konzultaci
 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.