Čeští podnikatelé zatím nemají zájem o dotace na školicí střediska

Opakuje se loňský scénář čerpání v dotačním programu Školicí střediska

5. 9. 2018
Dotace z OPPIK

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo statistiku čerpání dotací v dotačním programu Školicí střediska. Po dvou týdnech byly podány pouze 4 dotační žádosti s plánovanou dotací 16,6 mil. Kč.

Nízký zájem bylo možné indikovat již z předchozích výzev, kdy v rámci plných žádostí nebyla alokace vyčerpána. V tomto případě je jedním z možných viníků prázdninový provoz ve firmách, kdy jsou některé vedlejší projekty odsouvány na později.

Pro firmy by přitom mohlo být zajímavé, že došlo k mírnému zjednodušení podmínek. O dotaci v dotačním programu Školicí střediska se již mohou ucházet i firmy, které mají uvedenou výrobní činnost jako druhotnou aktivitu, nikoliv jako hlavní v daňovém přiznání za minulý rok.

Příjem žádostí by měl být ukončen 30. května 2019.

Program Školicí střediska obecně umožňuje získat dotaci ve výši 50 % (až 5 mil. Kč) na stavbu, rekonstrukci nebo vybavení školicích prostor pro firmy, které chtějí systematicky školit vlastní nebo cizí zaměstnance nejen z výrobního odvětví. Školení musí v podpořeném středisku probíhat alespoň 75 dní v roce.

U nás prázdninový provoz nečekejte. Jsme připraveni s vámi začít pracovat na přípravě dotační žádosti a pomoci vám tak čerpat peníze z veřejných zdrojů v tu pravou chvíli. Domluvte si bezplatnou konzultaci na 800 190 163 nebo na enovation@enovation.cz co nejdříve. Dostatek času na přípravu projektu výrazně zvýší vaši šanci na zisk dotace.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.