Webinář: Objevte cesty k financování výzkumu a vývoje pomocí dotací

Registrovat se

Energetika se zásadně změní. Pomůže 155 mld. korun

Česko pokryjí inteligentní sítě a zemi čeká energetická revoluce. V příštích 25 letech získá stát 155 mld. korun na investice, jež změní fungování trhu s elektřinou.

16. 2. 2015
Dotace z OPPIK

Česko pokryjí inteligentní sítě a zemi čeká energetická revoluce. V příštích 25 letech získá stát 155 mld. korun na investice, jež změní fungování trhu s elektřinou.

 

Modernizaci vedení doprovodí legislativní změny. V první fázi budou instalovány speciální elektroměry, které budou schopny vracet aktuální přebytky elektřiny. Následovat budou systémy vyhodnocování dat a rozvoj distribučních sítí. Otázkou spíše pro výzkumníky stále zůstává způsob skladování elektřiny.

 

Dotace na projekty energetických sítí budou rozdělovány z rozpočtu OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Konkrétně se jedná o programy Distribuční sítě (Smart grids I) a Přenosové sítě (Smart grids II). První výzvy v těchto programech jsou dle zveřejněného harmonogramu očekávány na konci roku 2015.

 

Zajímají vás bližší informace o podmínkách čerpání dotace v oblasti energetiky? Naši specialisté jsou připraveni zodpovědět vaše otázky. Využijte zelené linky 800 190 163 nebo emailu enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.