Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Digitalizace procesů v průmyslové firmě

Jak může přispět k rozvoji firmy dotace? Inspirujte se projektem našeho klienta, kterému jsme pomáhali získat finanční podporu na zavedení digitalizačních procesů pro české pobočku.

PARKER HANNIFIN PARKER HANNIFIN s.r.o.

 • Operační program:
  Národní plán obnovy

 • Získaná dotace:
  12,6 mil. Kč

 • Rok zpracování:
  2022

Česká pobočka firmy PARKER HANNIFIN má ve svých plánech ambici stát se nejinovativnějším výrobním závodem v rámci rodiny Parker. K dosažení cíle si zvolila cestu skrze digitalizaci a automatizaci jak výrobních, tak i nevýrobních procesů. Pro financování svých projektů se rozhodla využít dotačních programů na podporu digitalizace českých firem z Národního plánu obnovy (NPO).

 

Chomutovská společnost, vyrábějící vzduchové a hydraulické filtry, hadice nebo ozubená čerpadla, s vylepšením automatizace a digitalizace procesů dlouho neváhala. 

V červnu roku 2022 se na nás firma obrátila s žádostí o pomoc s administrativou a přípravou žádosti o dotaci. Projekt na investici do digitalizace firemních procesů jsme společně připravili do I. výzvy Digitální podnik z NPO.

Nový software, skladové terminály i robustní IT síť

Projekt byl poskytovatelem schválen a společnost tak získala možnost čerpat dotaci celkem 12 600 000 Kč na:

 • vybudování robustní IT síť a umožnit zaměstnancům přístup k internetu
 • implementaci systému MES, který v reálném čase sbírá data o výrobních i nevýrobních procesech, a tak ušetřit nemalé náklady
 • pořízení AVG technologií, které například zjednodušují výdej materiálu ze skladu do výroby nebo odvoz hotových výrobků do skladu
 • zakoupení skladových terminálů
 • implementace software a hardware pro zpracování dat do elektronické podoby
 • pořízení automatizovaných úklidových robotů

Dotační program OP TAK pomáhá malým a středním firmám zvýšit úroveň digitalizace právě díky dotacím z Evropských fondů.

Ať už plánujete modernizovat, nebo chcete prvky digitalizace do své firmy teprve zavést, dotace jsou jedním z finančních zdrojů, díky nimž se vaše podnikatelské nápady a projekty mohou stát skutečností.

 Technologie 4.0 Digitální podnik         

 

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.