Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Plánuje vaše firma čerpat dotace na technologie a stroje? Zjistěte, jaké máte možnosti financování!

Výběr dotačního titulu velmi závisí na vašem podnikatelském záměru. Potřebujete zefektivnit výrobu, vyměnit staré stroje za nové, nebo financovat výrobu nového produktu? Přečtěte si, jaké jsou možnosti financování technologií pomocí dotací.

4. 4. 2024
Dotace pro podnikatele

Chcete vyměnit staré stroje za nové a ušetřit energie?

  • Pokud neplánujete navyšovat výrobu, ale spíše uspořit energie ideální volbou jsou Úspory energie. Klíčovou podmínkou je uspořit minimálně 30 % energie. Získejte podporu na výměnu starých strojů za nové, energeticky úspornější. Staré stroje musí být zlikvidovány a nesmí na nich probíhat další výrobní činnost. Čerpat mohou podniky všech velikostí.

Vyvíjíte nové produkty?

  • Výzva Potenciál je ideální volbou, pokud plánujete pořizovat nové stroje, na kterých nechcete primárně vyrábět, ale zkoušet vyvíjet nové produkty. Výzva je zaměřena na vytvoření prototypových dílen nebo zařízení, kde se budou testovat a vyvíjet nové produkty. Podporu získáte primárně na pořízení technologií, částečně je možné zahrnout také stavební práce. Podporu mohou získat podniky všech velikostí, velké podniky mohou mít maximálně 3000 zaměstnanců.

Chcete uvést nový produkt na trh?

  • Plánujete sériovou výrobu nového produktu a uvést jej do praxe ideálním titulem je program Inovace. Klíčové je tedy mít nový produkt, který klient chce vyrábět. Program je zaměřen primárně na pořízení nových výrobních technologií, je možné částečně financovat také stavbu. Žádat mohou podniky všech velikostí, nicméně velké podniky jsou stropovány do 500 zaměstnanců.

Potřebujete zvýšit kapacitu výroby pořízením nových strojů a informačních technologií?

  • V případě, že využijete prvky robotizace a digitalizace je ideálním dotačním titulem výzva Technologie 4.0. Z výzvy můžete primárně financovat pořízení nových technologií bez jakýchkoliv stavebních prací. Čerpat mohou pouze malé a střední podniky.

Rádi byste konzultovali otázky k vašemu podnikatelskému záměru?

Správně popsat projekt, vybrat správný druh dotace a sepsat žádost tak, aby měla větší šanci na úspěch, může být docela oříšek.

Pro administraci žádosti i celého projektu tak můžete využít možnost nezávazně konzultovat svůj podnikatelský záměr a získat detailní informace k aktuálně vypsaným dotacím.

Domluvte si konzultaci

 

 

 

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.