Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Nové výzvy pro výzkum a vývoj a jak se v nich orientovat

V průběhu září byly vyhlášeny nové výzvy v programech Aplikace, Inovace a Potenciál. Kdy je nejlepší podat žádost a jaké jsou mezi programy vůbec rozdíly?

2. 10. 2019
Dotace pro podnikatele

Podání žádostí

S podáním žádosti v programech Aplikace a Potenciál není třeba nijak spěchat, jedná se totiž o výzvy kolové. Nenechte se však uchlácholit a čas využijte k důkladné přípravě. Nejdůležitější roli v obou případech hraje kvalita zpracování projektu.

Naopak s žádostí v programu Inovace je lepší si pospíšit, protože MPO bude projekty hodnotit průběžně.

Příjem žádostí: 1. 10. 2019 – 16. 12. 2019

Typ výzvy: Kolová

Příjem žádostí: 15. 10. 2019 – 15. 1. 2020

Typ výzvy: Průběžná

Příjem žádostí: 16. 10. 2019 – 15. 1. 2020

Typ výzvy: Kolová

S přípravou žádosti vám rádi pomůžeme, neváhejte se na nás obrátit na tel. čísle 800 190 163 nebo na adrese enovation@enovation.cz.

K čemu programy slouží

Aplikace, Inovace i Potenciál jsou programy zaměřené na podporu podnikového výzkumu a vývoje. Každý ale přináší prostředky na financování jiné části procesu.

  • Program Potenciál stojí hned na začátku. S jeho pomocí můžete financovat založení, rozšíření nebo rozvoj center či pracovišť, ve kterých bude výzkum a vývoj probíhat. V rámci programu lze dotaci čerpat na pořízení výzkumného vybavení, software a licencí, ale také například na nákup pozemků a budov.
  • Samotný vývoj a tvorbu produktů vám pomůže realizovat program Aplikace, jenž přispívá na mzdové náklady, náklady na materiál, smluvní výzkum a další.
  • Poslední z programů, Inovace, slouží k zavedení nových či inovovaných produktů a procesů na trh. Pořídit si z něj můžete veškeré stroje, hardware, software a další vybavení, které k finální výrobě budete potřebovat.

Využijte od každého trochu

Přemýšlíte, zdali by se jednotlivé programy daly kombinovat? Odpověď zní ano. Neváhejte se na nás obrátit pro bezplatnou konzultaci a zjistěte, jaký postup by byl pro váš projekt nejvhodnější. Naši dotační experti jsou vám k dispozici na tel. čísle 800 190 163 nebo na adrese enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.