Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Nový fenomén – Průmysl 4.0

Průmysl 4.0 ovlivní jak naši budoucnost, tak i průmyslovou výrobu, přinese nečekané možnosti takřka ve všech oblastech života

26. 11. 2018
Dotace z OPPIK

Průmysl 4.0 není ve skutečnosti revolucí, ale evolucí. Využívá technologie, které již existují, jsou na trhu delší dobu a dozrály do plně použitelného a integrovaného stavu.

Význam zavedení koncepce Průmyslu 4.0 je rozvojový, přínosy posouvají firmy, které aplikují principy Průmyslu 4.0 mezi světovou špičku. Naproti tomu může ignorování Průmyslu 4.0 ze strany průmyslových podniků vést k jejich naprosté ztrátě konkurenceschopnosti, a to nejen na globálním, ale i na lokálním trhu.

Druhou základní charakteristikou Průmyslu 4.0 je on-line propojení celého hodnotového řetězce konkrétního výrobce – a to od dodavatelů na jedné straně, až k zákazníkům na straně druhé.

Firmy musejí s nástupem Průmyslu 4.0 více dbát na kybernetickou bezpečnost, ochranu svého know-how a ochranu osobních údajů. Pro rozvoj je významný internet a s ním související technologie popisující využití nových forem sensorů. Dále také technologie vysoce významné pro aplikaci v rámci nových výrobních procesů s vazbou na IT a robotiku (aditivní výroba, internet věcí) a technologie související se sběrem, analýzou a využitím velkých objemů dat (big data, digital modelling). Aplikace nových technologií umožní podnikatelským subjektům posílit pozici v dodavatelských řetězcích a zároveň umožní vyrábět komplexnější výrobky s vyšší přidanou hodnotou.

Rozvoj a zlevňování identifikovaných technologií bude pravděpodobně přinášet výrazné úspory a zvyšování přidané hodnoty ve firmách, které dokáží výrobní procesy obohatit právě o nové technologie.

Jednou z možností, jak zafinancovat zavedení koncepce Průmyslu 4.0 do vaší společnosti, jsou evropské dotace. Chcete se o nich dozvědět více? Přihlaste se na náš webinář s názvem Evropské dotace – pohon moderních firem, nebo kontaktujte naše odborníky na 222 523 549 nebo na enovation@enovation.cz a domluvte si individuální bezplatnou konzultaci.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.