Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

V Česku posiluje výzkum v oblasti ICT a biotechnologií

Dvě odvětví s unikátním růstem výdajů na investice

8. 3. 2018
Nedotační aktuality

V posledních letech sledujeme výrazný trend ve výzkumu v elektrotechnickém průmyslu a ICT službách, tedy výzkumu, který se zaměřuje na informační a komunikační činnosti. Jenom v roce 2017 dosáhly výdaje 8,6 miliard Kč, což je v porovnání se 4 miliardami z roku 2010 víc než dvojnásobek.

Je to právě oblast ICT, kde patříme mezi státy s největšími investicemi ve vztahu k HDP. Naše technologické firmy si budují své jméno na světovém trhu pro svůj inovativní přístup a nezávislý pohled na problematiku. Možná je to tím, že tam, kde velcí hráči ze světových velmocí pokulhávají kvůli své velikosti, české dynamické společnosti dostávají prostor zazářit.

Projekty ICT a Technologie 4.0 jsou proto velmi dobře dotovány, ať už z evropských či státních dotací. Program ICT a sdílené služby má několik variant, které nabízí řešení každému inovativnímu projektu.

Dále pak můžeme sledovat trend podnikového výzkumu a vývoje v oblasti biotechnologií a nanotechnologií. Tento výzkum je často velmi dobře propojen s vysokými školami. Univerzitní instituce spolu s firmami mohou dosáhnout na různé formy podpory. Ať už se jedná o celoevropské projekty jako Horizont 2020, Twinning nebo státní Epsilon a podobné.

Na všechny tyto i jiné programy se specializují naši odborníci. S přípravou vašich projektů i přihlášek vám rádi pomůžeme, proto nás neváhejte kontaktovat co nejdříve

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.