Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotace na fotovoltaiku

Dotace 2024 přináší rekordní množství finančních prostředků, na peníze proto dosáhnou všechny typy žadatelů, včetně podnikatelů a firem. O dotace na solární panely mohou žádat hned v několika programech. Každý program má své podmínky a zaměření, proto jsme pro vás připravili přehled možností, jak získat dotaci na fotovoltaiku.

Dotace na solární panely na střechách i fotovoltaické elektrárny (Dotace FVE)

Evropská unie v novém dotačním období na fotovoltaiku vyhradila velké prostředky. Proto mohou podporu čerpat jak soukromníci pro svou vlastní spotřebu, tak firmy, které chtějí dotace na fotovoltaické elektrárny do výkonu 1MWp i nad něj.

Jaký dotační program je pro vás nejvhodnější, záleží na umístění fotovoltaické elektrárny (na střeše nebo na pozemku), místě realizace (v Praze nebo jinde v ČR) a účelu elektrárny. Podívejte se na jejich přehled a vyberte si ten, který se shoduje s vaším záměrem.

 

Dotace na fotovoltaiku můžete získat v těchto programech:

 

Modernizační fond

Fotovoltaické elektrárny do 5MWp a nad 1MWp 

 • V programu Fotovoltaické elektrárny můžete čerpat dotaci na kompletní výstavbu fotovoltaických elektráren na budovy či zem do 5MWp i nad 1MWp
 • Žádat mohou stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích (výroba elektřiny).

Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Dotace na větrné elektrárny

 • Příjem žádostí trvá do 1. 2. 2024 a zaměřuje se na podniky všech velikostí, které plánují stavět větrné elektrárny mimo území Hl. m. Prahy.
 • Žádosti jsou hodnoceny pouze formálně, tzn. pokud splníte základní kritéria a zažáde včas, aby vás nikdo nepředběhl, dotaci máte jistou.

Úspory energie

 • V rámci tohoto programu můžete pro svůj podnik  získat dotaci až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.
 • Dotaci můžete získat i na obnovitelné zdroje energie - fotovoltaika, solární termické systémy, malé vodní elektrárny, tepelná čerpadla apod.

Operační program Životní prostředí 

Operační program životního prostředí, který je financován ze Státního fondu životního prostředí podpoří fotovoltaické projekty obcí a měst po celé České republice s výjimkou Prahy. 

Obnovitelné zdroje energie ve veřejných budovách

 • Získejte pro svou obec dotaci až 90 % na fotovoltaické systémy.
 • Součástí projektu může být i rekonstrukce otopné soustavy: instalace solárně – termických systémů, instalace fotovoltaických systémů.

Energetické úspory ve veřejné infrastruktuře

 • Snížte energetickou náročnost či naopak zvýšte energetickou účinnosti:

 • gastro provozů (např. školských, sociálních, či zdravotnických zařízení),
 • prádelen (např. sociálních, či zdravotnických zařízení),
 • a dalších technologických zařízení ve veřejných budovách a infrastruktuře.

 

 

Pokud nemáte čas sledovat, kdy se programy spouští nebo si nejste jistí, který se nejvíc hodí pro váš záměr, ozvěte se nám.


Pomůžeme vám s přípravou projektu

Programů na fotovoltaiku je hodně a vybrat ten správný může zabrat hodně času. Aktuální dotační období se navíc řídí novými podmínkami i způsobem schvalování žádostí.

Pokud nechcete ztrácet drahocenný čas hledáním informací, využijte služeb odborníků, kteří už informace pro vás zjistili, roztřídili, analyzovali. Navíc se jednání o chystaných programech přímo účastníme, takže máme veškeré informace z první ruky.

Jak pracujeme?

 • Připravíme dotační audit,
 • pomůžeme s přípravou projektu i žádosti,
 • a zpracujeme zásadní technické a formální náležitosti tak, aby vaše šance na zisk dotace byla více než 90 %. Jako u našich dosavadních více než 1 700 projektů.

Získejte finance na vylepšení svých produktů nebo služeb s námi. Začněme stručným telefonickým rozhovorem o vašich představách. Stačí, když nám na sebe necháte kontakt.

Seznam dotačních titulů

 • Otevřený do 31. 10. 2025

  Úspory energie (OPTAK)

  Dotace na snížení výdajů za energii. Až 30 mil. EUR na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.

 • Otevřený do 13. 12. 2024

  Obnovitelné zdroje energie (OPTAK)

  Chcete vyrábět a distribuovat energii z obnovitelných zdrojů? Program Obnovitelné zdroje energie disponuje na takové aktivity celkovým rozpočtem 1,5 mld. korun.

 • Otevřený do 30. 11. 2026

  Úspory energie - úvěry

  Ušetřete na provozních nákladech za energie prostřednictvím úvěru až 60 mil. Kč v kombinaci s dotační podporou.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.