Puzzle úspěchu: složte si dotační možnosti pro své podnikání

Dozvědět se více

Dotace na fotovoltaiku

Dotace 2023 přináší rekordní množství finančních prostředků, na peníze proto dosáhnou všechny typy žadatelů, včetně podnikatelů a firem. O dotace na solární panely mohou žádat hned v několika programech. Každý program má své podmínky a zaměření, proto jsme pro vás připravili přehled možností, jak získat dotaci na fotovoltaiku.

Dotace na solární panely na střechách i fotovoltaické elektrárny (Dotace FVE)

Evropská unie v novém dotačním období na fotovoltaiku vyhradila velké prostředky. Proto mohou podporu čerpat jak soukromníci pro svou vlastní spotřebu, tak firmy, které chtějí dotace na fotovoltaické elektrárny do výkonu 1MWp i nad něj.

Jaký dotační program je pro vás nejvhodnější, záleží na umístění fotovoltaické elektrárny (na střeše nebo na pozemku), místě realizace (v Praze nebo jinde v ČR) a účelu elektrárny. Podívejte se na jejich přehled a vyberte si ten, který se shoduje s vaším záměrem.

 

Dotace na fotovoltaiku můžete získat v těchto programech:

 

Modernizační fond

RES+ - vyhlášení konec roku 2023

 • V programu RES+ můžete čerpat dotaci na kompletní výstavbu fotovoltaických elektráren na budovy či zem do 1MWp i nad 1MWp
 • Žádat mohou stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích (výroba elektřiny) a společenství pro obnovitelné zdroje.

Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Dotace na větrné elektrárny

 • Příjem žádostí trvá do 1. 2. 2024 a zaměřuje se na podniky všech velikostí, které plánují stavět větrné elektrárny mimo území Hl. m. Prahy.
 • Žádosti jsou hodnoceny pouze formálně, tzn. pokud splníte základní kritéria a zažáde včas, aby vás nikdo nepředběhl, dotaci máte jistou.

Úspory energie

 • V rámci tohoto programu můžete pro svůj podnik  získat dotaci až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.
 • Dotaci můžete získat i na obnovitelné zdroje energie - fotovoltaika, solární termické systémy, malé vodní elektrárny, tepelná čerpadla apod.,

Národní rozvojová banka

Národní rozvojová banka (NRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravily pro podnikatele bez rozdílu velikosti pokračující program na podporu snížení energetické náročnosti jejich provozů. Nové úspory energie jsou určeny k realizaci projektů po celé České republice mimo region hlavního města Prahy

Nové Úspory Energie - úvěry 

 • Získejte 0,5 až 60 mil Kč na energeticky úsporná opatření.
 • Dotační projekt musí v prvé řadě navrhovat reálná řešení energetických úspor ve firmě. Zároveň při tom musí splnit kritéria nastavená programem Úspory energie.

 

 

Operační program Životní prostředí 

Operační program životního prostředí, který je financován ze Státního fondu životního prostředí podpoří fotovoltaické projekty obcí a měst po celé České republice s výjimkou Prahy. 

Obnovitelné zdroje energie ve veřejných budovách

 • Získejte pro svou obec dotaci až 90 % na fotovoltaické systémy.
 • Součástí projektu může být i rekonstrukce otopné soustavy: instalace solárně – termických systémů, instalace fotovoltaických systémů.

Energetické úspory ve veřejné infrastruktuře

 • Snížte energetickou náročnost či naopak zvýšte energetickou účinnosti:

 • gastro provozů (např. školských, sociálních, či zdravotnických zařízení),
 • prádelen (např. sociálních, či zdravotnických zařízení),
 • a dalších technologických zařízení ve veřejných budovách a infrastruktuře.

 

 

Pokud nemáte čas sledovat, kdy se programy spouští nebo si nejste jistí, který se nejvíc hodí pro váš záměr, ozvěte se nám.


Pomůžeme vám s přípravou projektu

Programů na fotovoltaiku je hodně a vybrat ten správný může zabrat hodně času. Aktuální dotační období se navíc řídí novými podmínkami i způsobem schvalování žádostí.

Pokud nechcete ztrácet drahocenný čas hledáním informací, využijte služeb odborníků, kteří už informace pro vás zjistili, roztřídili, analyzovali. Navíc se jednání o chystaných programech přímo účastníme, takže máme veškeré informace z první ruky.

Jak pracujeme?

 • Připravíme dotační audit,
 • pomůžeme s přípravou projektu i žádosti
 • a zpracujeme zásadní technické a formální náležitosti tak, aby vaše šance na zisk dotace byla více než 90 %. Jako u našich dosavadních více než 1 700 projektů

Získejte finance na vylepšení svých produktů nebo služeb s námi. Začněme stručným telefonickým rozhovorem o vašich představách. Stačí, když nám na sebe necháte kontakt.

Seznam dotačních titulů

 • Připravuje se začátek v 1/2024

  Úspory energie (OPTAK)

  Dotace na snížení výdajů za energii. Až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.

 • Připravuje se začátek v 12/2023

  Nové obnovitelné zdroje v energetice - RES+ (Mod. Fond)

  Získejte dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 1 MWp, i výkon nad 1 MWp.

 • Otevřený do 1. 2. 2024

  Obnovitelné zdroje energie (OPTAK)

  Chcete vyrábět a distribuovat energii z obnovitelných zdrojů? Program Obnovitelné zdroje energie disponuje na takové aktivity celkovým rozpočtem 1,5 mld. korun.

 • Otevřený do 30. 11. 2026

  Úspory energie - úvěry

  Ušetřete na provozních nákladech za energie prostřednictvím úvěru až 60 mil. Kč v kombinaci s dotační podporou.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.