Trápí vás energetická a inflační krize? Máme pro vás řešení.

Zjistit více

Dotace na fotovoltaiku

Nové dotační období 2021–⁠2027 přinese rekordní množství finančních prostředků, na peníze proto dosáhnou všechny typy žadatelů, včetně podnikatelů a firem. O dotace na solární panely mohou žádat hned v několika programech. Každý program má své podmínky a zaměření, proto jsme pro vás připravili přehled možností, jak získat dotaci na fotovoltaiku.

Dotace na solární panely na střechách i fotovoltaické elektrárny

Evropská unie v novém dotačním období na fotovoltaiku vyhradila velké prostředky. Proto mohou podporu čerpat jak soukromníci pro svou vlastní spotřebu, tak firmy, které chtějí dotace na fotovoltaické elektrárny do výkonu 1MWp i nad něj.

Jaký dotační program je pro vás nejvhodnější, záleží na umístění fotovoltaické elektrárny (na střeše nebo na pozemku), místě realizace (v Praze nebo jinde v ČR) a účelu elektrárny. Podívejte se na jejich přehled a vyberte si ten, který se shoduje s vaším záměrem.

 

Dotace na fotovoltaiku můžete získat v těchto programech:

Národní plán obnovy

Přechod na čistší zdroje energie (FVE) - již vyhlášeno

 • V programu Přechod na čistší zdroje energie získáte dotaci na výstavbu fotovoltaických elektráren od 100 kWp do 1MWp (min. hranice odpovídá cca 500m2 plochy střechy a 250 panelům), případně i bateriových systémů. 
 • Žádat mohou firmy všech velikostí včetně těch pražských.
 • Program lze využít pouze na fotovoltaiky umístěné na střechách budov.

Modernizační fond

RES+ - již vyhlášeno

 • V programu RES+ můžete čerpat dotaci na kompletní výstavbu fotovoltaických elektráren na budovy či zem do 1MWp i nad 1MWp
 • Žádat mohou stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích (výroba elektřiny) a společenství pro obnovitelné zdroje.

ENERG

 • Tento program podpoří fotovoltaické panely s výkonem do 1 MWp na průmyslových budovách (například výrobní haly nebo sklady) výhradně v Praze. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

ENERG Gov

 • Podobný program jako ENERG zaměřený pro veřejný sektor. Žádat mohou vlastníci veřejných budov a infrastruktury v Praze. U objektů v majetku státu lze dotaci získat v rámci celé ČR.

Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Dotace na větrné elektrárny

 • Tento program bude spuštěn 15. 7. 2022 a zaměří se na podniky všech velikostí, které plánují stavět větrné elektrárny mimo území Hl. m. Prahy.
 • Žádosti budou hodnoceny pouze formálně, tzn. pokud splníte základní kritéria a zažáde včas, aby vás nikdo nepředběhl, dotaci máte jistou.

Operační program Životní prostředí 

Operační program životního prostředí, který je financován ze Státního fondu životního prostředí podpoří fotovoltaické projekty obcí a měst po celé České republice s výjimkou Prahy. Další kolo výzev se spustí v roce 2022 za obdobných podmínek jako doposud.

 

Dotace na fotovoltaiku pro podniky dle výkonu

Dotace na fotovoltaiku pro veřejný sektor dle výkonu

Aktuální přehled dotací na fotovoltaiku

 

Pokud nemáte čas sledovat, kdy se programy spouští nebo si nejste jistí, který se nejvíc hodí pro váš záměr, ozvěte se nám.


Pomůžeme vám s přípravou projektu

Programů na fotovoltaiku je hodně a vybrat ten správný může zabrat hodně času. Navíc nové dotační období 2021-2027 se bude řídit novými podmínkami i způsobem schvalování žádostí.

Pokud nechcete ztrácet drahocenný čas hledáním informací, využijte služeb odborníků, kteří už informace pro vás zjistili, roztřídili, analyzovali. Navíc se jednání o chystaných programech přímo účastníme, takže máme veškeré informace z první ruky.

Jak pracujeme?

 • Připravíme bezplatný dotační audit,
 • pomůžeme s přípravou projektu i žádosti
 • a zpracujeme zásadní technické a formální náležitosti tak, aby vaše šance na zisk dotace byla 98,2 %. Jako u našich dosavadních více než 1 300 projektů

Získejte finance na vylepšení svých produktů nebo služeb s námi. Začněme stručným telefonickým rozhovorem o vašich představách. Stačí, když nám na sebe necháte kontakt.

Seznam dotačních titulů

 • Otevřený do 30. 11. 2023

  Úspory energie (OPTAK)

  Dotace na snížení výdajů za energii. Až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.

 • Otevřený do 15. 3. 2023

  Nové obnovitelné zdroje v energetice - RES+ (Mod. Fond)

  Získejte dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 1 MWp, i výkon nad 1 MWp.

 • Otevřený do 1. 2. 2024

  Obnovitelné zdroje energie (OPTAK)

  Chcete vyrábět a distribuovat energii z obnovitelných zdrojů? Program Obnovitelné zdroje energie disponuje na takové aktivity celkovým rozpočtem 1,5 mld. korun.

 • Uzavřený

  Fotovoltaické elektrárny s/bez akumulace (NPO)

  Dotace na pořízení a instalaci fotovoltaických elektráren (FVE) do 1MW, fotovoltaických systémů včetně akumulace energie.

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.