Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Expandujte do Srbska

Blížící se vstup Srbska do Evropské unie znamená velkou příležitost pro zahraniční investory. Nejen v kombinaci s levnou a kvalitní pracovní sílou se proto jedná o zajímavou příležitost k rozvoji byznysu pro české podnikatele

22. 2. 2019
Nedotační aktuality

Pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Velvyslanectví Srbské republiky, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků pořádáme unikátní seminář Expandujte do Srbska.Seminář je zaměřen na investiční příležitosti v této lokalitě. Přijďte se dovědět o zajímavých možnostech, jak expandovat do Srbska nebo jak investovat do místních firem. Seminář je určen pro podnikatele, majitele, investory, ředitele a vyšší management. Úvodního slova na semináři se mimo jiné ujme sama Její Excelence Vera Mavrić, velvyslankyně Srbska v ČR.

Srbsko se v posledních několika letech dostalo díky řadě bezcelních zón do hledáčků nejednoho zahraničního investora. Důvodem jsou také například tisíce podniků hledající zahraniční investory, nachází se zde ale i firmy na prodej. Výhodou vlastnictví podniku v Srbsku jsou mnohonásobně nižší náklady na výrobu než u nás a levná pracovní síla.

Právě zaměstnanci jsou hlavním tahounem investic ze zahraničí. Průměrný srbský plat je 400 EUR měsíčně, tedy okolo 10 tisíc korun. V zemi je navíc spousta vysokých škol zaměřených převážně na technické obory a IT. Jejich brány tak každoročně opouští přes čtvrt milionů absolventů.

Díky plánovanému vstupu Srbska do Evropské unie se Balkánský poloostrov stává rychle rostoucím regionem. Jeho potenciál si uvědomuje kromě Ruska, Číny a Spojených států amerických také Evropská unie. Srbsko je důležitým partnerem i pro Českou republiku, a to zejména v rámci ekonomické spolupráce. Důkazem je zaplacení 221,7 milionů korun za dluhy z minulosti. Srbsko se jako první země ze všech nástupnických států po bývalé Jugoslávii v prosinci 2018 přihlásilo ke splátce pohledávky bývalého Československa z dob konvertibilních plateb.

Přijďte se o potenciálu Balkánského poloostrova přesvědčit osobně a zaregistrujte se na náš seminář.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.