Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Jak se zorientovat v dotacích? Na vlně podnikání.

Jiří Kvíz, CEO enovation, byl hostem pořadu Na vlně podnikání.

5. 10. 2020
Nedotační aktuality

Zajímá vás úplně od počátku, jak se v dotacích zorientovat, jak zjistit, jestli se právě vaší firmy dotace dotýkají a můžete je využít? Pak je těchto necelých 40 minut určeno právě pro vás. 

Jak se zorientovat v dotacích? „Otázka, nebo spíše odpověď za milion,“ začíná Jiří Kvíz odpovídat na jednu z úvodní otázek moderátora Dana Tržila. „Dotace můžou firmy čerpat ze strukturálních fondů, mezinárodních programů a dalších zdrojů. V Česku není žádný ucelený systém, ve kterém byste se mohli v aktuální nabídce dotačních titulů zorientovat. Dotace často bývají vypsány “úředničinou” a častokrát bývá dost těžké se zorientovat a pochopit, zda na dotaci jako firma dosáhnu a co k tomu potřebuji. Pomoci mohou poradenské agentury, jako je enovation. Ty dotace agregujeme a vytváříme ucelenější přehled možností, na co lze dotaci získat, v lidské řeči,“ pokračuje.

Dále se v rozhovoru dozvíte, proč se nedoporučuje žádat o dotaci v řádu statisíců, ale raději až v řádu milionů, jak o získání dotací přemýšlet a proč by měl projekt, na který dotaci žádáte, vycházet z reálných potřeb vaší firmy.

Jaká je úspěšnost získání dotace? Proč se vám čerpání dotací na něco, co vaše firma nepotřebuje, vrátí jako bumerang? Jaký je rozdíl mezi garantovanou půjčkou a dotací? Jak funguje práce dotační poradenské agentury? Jaké jsou kontrolní mechanismy dotací?  Jak …? Najděte si 40 minut času a poslechněte si sami celý podcast „Jak se zorientovat v dotacích a má smysl, aby o ně žádala i vaše firma?“ zde Na vlně podnikání.

Potřebujete ještě další doporučení? „Skvělý rozhovor, měl by být povinný jako vstupní zaškolení pro všechny, kdo se o dotace zajímají nebo starají. Je tam řečeno skoro vše,“ pochvaluje si rozhovor jedna z našich zkušených kolegyň v enovation. Tak poslouchejte i vy. Buď na webu, nebo ve svém telefonu v aplikacích Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Jiří Kvíz je CEO a jednatelem enovation s.r.o., firmy, která se specializuje na získávání dotací a dotační financování. Jiří osobně je členem řady českých i mezinárodních asociací pro rozvoj a podporu malých a středních podniků.

Zajímají vás konkrétní možnosti financování pro váš podnik?

S dotacemi vám rádi pomohou naši odborníci. Pro bezplatnou telefonickou, osobní či videokonzultaci volejte 800 190 163 nebo pište na adresu enovation@enovation.cz a domluvte si její termín.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.