Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Návrh změn pro daňové odpočty na výzkum a vývoj je již ve sněmovně

Legislativní změny v oblasti daňových odpočtů na výzkum a vývoj by měly platit od jara 2019

12. 11. 2018
Nedotační aktuality

O legislativních změnách v oblasti daňových odpočtů na výzkum a vývoj jsme vás již informovali. Hlavním důvodem těchto změn je fakt, že mnoho podnikatelů tuto podporu nevyužívá, i když na ni má nárok. Velkou překážkou je mmj. nutnost zpracování výzkumného projektu před započetím prací. U projektu může nastat plno změn, kvůli kterým se odchýlí od původního plánu a finanční úřad pak nechce úlevu uznat.

Podmínky pro zjednodušení uplatnění daňových odpočtů na výzkum a vývoj mají přijít v platnost příští rok. Nově by měli podnikatelé projekt detailně popsat až k datu odevzdání daňového přiznání. V tu chvíli už vědí detailní parametry výzkumu. Před započetím projektu však firmy budou muset na finanční úřady zaslat tzv. avízo s předmětem projektu. Zmíněné zjednodušení by mělo platit od jara. Návrh by měl být součástí balíčků daňových novinek na rok 2019, který je nyní ve sněmovně. Jak informovaly Hospodářské noviny, o balíčků jednal minulou středu (7. 11. 2018) rozpočtový výbor.

Hospodářské noviny uváděly i stanovisko Svazu průmyslu a dopravy ČR, který v Česku zastupuje přibližně 11 tisíc firem. Svaz bere podmínku jako kompromis vůči finanční správě. Zároveň ale upozorňuje, že v některých evropských zemích nemusí inovativní podnikatelé dopředu cíl výzkumu uvádět vůbec.

Chcete se dozvědět o novinkách, které daňové odpočty na výzkum a vývoj čekají v roce 2019 více? Zajímá vás detailnější pohled Svazu průmyslu a dopravy ČR? Zúčastněte se našeho jedinečného semináře, který nejenom že přinese komplexní informace od pěti odborníků, ale také získal odbornou záštitu právě Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Neváhejte a přihlaste se ještě dnes, místa jsou omezena a vstup je zcela zdarma.

Nevyhovuje vám čas nebo máte otázky, na které potřebujete odpovědi již nyní? Kontaktujte naše odborníky na 222 523 549 nebo na enovation@enovation.cz a domluvte si individuální bezplatnou konzultaci.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.