Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Inovace palubní desky a karoserie

Společnost investovala do pořízení nové svařovací linky

matador_logo.png MATADOR Automotive ČR s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  125 000 000 Kč

 • Získaná dotace:
  50 000 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2013

Matador

Zadání klienta

Předmětem dotačního projektu společnosti Matador Automotive Czech s.r.o. byl nákup technologických zařízení pro zajištění inovovaného výrobního procesu a k výrobě inovovaných produktů – nosníku palubní desky a dalších částí karoserie pro nový model automobilky ŠKODA AUTO. Společnost plánovala výrobu v novém výrobním závodě v Liberci.

Zahájení spolupráce s enovation

Dotační projekt splňoval kritéria programu Inovace z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), který podporoval pořízení technologií pro zavádění produktových a procesních inovací do sériové výroby a na trh. Díky předchozím zkušenostem s našimi projektovými manažery se management rozhodl svěřit přípravu žádosti o dotaci v rámci tohoto projektu opět společnosti enovation.

Jednalo se o produkty, k jejichž výrobě mělo dojít až 12 měsíců po podání žádosti (do automobilu, jehož výroba byla plánována na stejné období), proto jsme kladli důraz na ochranu klientova know how. Naši projektoví manažeři postupovali s maximální opatrností i během dokládání výsledků výzkumu a vývoje nutných ke zpracování žádosti. Ta byla úspěšně připravena, podána k hodnocení, schválena a rozhodnutí o poskytnutí dotace bylo vydáno. Vše bez narušení sdílení dat a informací.

Matador

Realizace dotačního projektu

Naši dotační specialisté administrovali projekt zaměřený na nákup robotického pracoviště a pořizování nejmodernější svařovacích robotů, kteří měli sloužit k výrobě a svařování inovovaných prvků do automobilů. Výběrové řízení na tyto produkty kompletně zajišťovali odborníci služby ProfiTender společnosti enovation. Došlo k dodání produktů a zaplacení svařovacích technologií, k jejich instalaci a k zahájení produkce. Projekt byl ukončen a dotace v plné výši vyplacena na účet společnosti.

Výsledky spolupráce

Díky zavedení moderních technologií s nižšími energetickými nároky a produkcí emisních látek došlo k pozitivnímu dopadu na životní prostředí a koncovému zákazníkovi přinesl projekt především kvalitní vysokopevnostní prvek bezpečnosti. Spolupráce mezi dotační společností enovation a Matador Automotive s.r.o. pokračovala řadou dalších dotačních projektů a nadále zůstáváme v úzkém kontaktu.

Role enovation

Dotační žádost byla vysoce bodově ohodnocena. Kromě kompletní přípravy projektu jsme nesli kompletní zodpovědnost za výběrová řízení, administraci celého projektu až po jeho ukončení a podání žádosti o platbu. Kontroly odpovědních orgánů proběhly bez shledání pochybení. Jako vysoce profesionální hodnotil náš klient přípravu monitorovacích zpráv a žádostí o platbu.

Matador

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.