Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotace na rekonstrukci objektu

Vybudování nového technologického centra na místě zdemolovaného brownfieldu

Aufeer design - logo AUFEER DESIGN, s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  15 590 000 Kč

 • Získaná dotace:
  6 236 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2013

Zadání klienta

Společnost AUFEER DESIGN, s.r.o., přední evropský poskytovatel high-tech vývojových, konstrukčních a výpočtových služeb zejména pro automobilové výrobce a jejich dodavatele, byla vzhledem ke zvyšující se poptávce po svých službách nucena rozšířit své prostory a vytvořit tak více pracovních míst pro vývojové pracovníky. Společnost se rozhodla využít sousedící budovu v havarijním stavu, jež patřila do jejího vlastnictví.

Zahájení spolupráce

V době, kdy společnost připravovala realizaci rozsáhlé rekonstrukce, byla vyhlášena výzva v dotačním programu Nemovitosti. V této výzvě mohly soukromé podniky získat dotace z EU na přípravu projektové dokumentace, podnikatelské zóny a zejména na rekonstrukci, případně demolici a následně novostavbu tzv. brownfields. Budova, která se měla stát předmětem rekonstrukce, se nacházela v natolik zanedbaném stavu, že její využití bylo zcela vyloučeno. Nejekonomičtější variantou byla kompletní demolice domu a výstavba nového moderního objektu. Takový případ byl pro dotační program Nemovitosti vzorovým projektem.

Realizace projektu

Společnost enovation odborně zpracovala dotační žádost a zároveň pečlivě organizovala výběrové řízení na generálního dodavatele stavby. Ukončení výběrového řízení přitom bylo klíčovou podmínkou pro podání plné žádosti. eNovation tuto podmínku úspěšně splnila a plná žádost byla v termínu podána.

Role enovation

Hlavním přínosem projektu AUFEER DESIGN bylo vybudování nového technologického centra na místě zdemolovaného brownfieldu, tedy rozšíření zázemí pro výzkumnou a vývojovou činnost. Vzhledem k tepelně-technickým vlastnostem novostavby dochází navíc k úspoře přírodních zdrojů na vytápění, čímž dochází k menší zátěži životního prostředí. Nezanedbatelný význam má však projekt rovněž pro město Mladá Boleslav, kde došlo díky realizaci projektu k zásadnímu zlepšení estetického dojmu nemovitosti, a tedy i části obce.

Výsledek spolupráce

O úspěšném schválení plné žádosti ze strany agentury CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu bylo rozhodnuto začátkem května 2013 a společnosti AUFEER DESIGN s.r.o. byla přiznána celková výše dotace 6 236 000 Kč.

AUFEER DESIGN, s.r.o. AUFEER DESIGN, s.r.o. AUFEER DESIGN, s.r.o.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.