Puzzle úspěchu: složte si dotační možnosti pro své podnikání

Dozvědět se více

Dotační průvodce 3. díl: Co očekávat po schválení dotace

Schválení dotační žádosti je skvělý úspěch, nesmíte ale usnout na vavřínech. Co konkrétně očekávat vám přiblížíme v 5 krocích.

11. 1. 2024
Dotace pro podnikatele

První kroky po schválení

Hladká realizace projektu není samozřejmostí, ostatně v enovation jsme dotačnímu projektovému managementu vyčlenili celé oddělení. Prvním krokem je zajištění Rozhodnutí o poskytnutí dotace a vyřešení případných změn.

Jak to jde jinak: My začneme tím, že z týmu vybereme jednoho konzultanta, který s vámi bude po celou dobu realizace projektu a který pro vás bude každý den na příjmu. Ten vám nasdílí „best practices“ ze stovek úspěšných projektů a upozorní, na co si dát při realizaci pozor, abyste se vyvarovali chyb a vyhnuli se sankcím.

Každá etapa vyžaduje zvláštní pozornost

Za každou etapu projektu je nezbytné vypracovat zprávu z realizace i žádost o platbu. Velmi často je také třeba zpracovat změnová řízení, jelikož od doby podání dotační žádosti k dané etapě projektu může uběhnout několik měsíců nebo i let a původní návrhy už nemusí odpovídat aktuálním standardům. 

Jak to jde jinak: Spolupráce se zkušenými konzultanty zaručí, že budou podklady správné a kompletní, dokumentaci zašlete včas a že si případné změny dokážete před poskytovatelem dotace obhájit.

Vyčerpání plné dotace včas aneb správné ukončení projektu

Ani v této závěrečné fázi se papírování nevyhnete. Závěrečná zpráva z realizace vyžaduje precizní přípravu podkladů a je klíčem k finálnímu čerpání dotace. 

Jak to jde jinak: Váš konzultant nejprve ověří, zda byly splněny všechny podmínky, následně připraví zprávu a vše zadá do administrace online systému. Díky našim zkušenostem víme, jak vše s úředníky vyřešit tak, abyste měli dotaci co nejdříve na účtu.

Administrace během udržitelnosti

Gratulujeme, realizace projektu je za vámi a přecházíte do tzv. doby udržitelnosti projektu. Ta slouží k tomu, aby měl poskytovatel dotace jistotu, že byly peníze investovány smysluplně. Trvat může 3, 5 nebo třeba i 10 let (konkrétní délku určuje vždy text dané dotační výzvy) a i s jejím koncem se pojí jistá administrativa ve formě průběžných a závěrečné zprávy z udržitelnosti

Jak to jde jinak: V enovation vám budeme stabilním partnerem po celou dobu udržitelnosti projektu, prověříme naplnění závazných ukazatelů, zkorigujeme nutné podklady i přílohy a vypracujeme průběžné i závěrečnou zprávu z udržitelnosti. Vše za vás samozřejmě vyřídíme v elektronickém systému poskytovatele dotace.

Nezapomeňte na možnost kontrol

Může se stát, že se vám ohlásí z úřadu kontrola a bude se ve vašem projektu laicky řečeno "šťourat". V takových chvílích je podpora zkušených konzultantů, kteří vám pomohou projekt obhájit, k nezaplacení. Obraťte se na nás, pokud hledáte pomoc s realizací projektu. Po dobu realizace i udržitelnosti pro vás budeme k dispozici a pomůžeme vám řešit veškeré problémy a komplikace, které v projektu nastanou.

Domluvte si konzultaci
 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.