Zajistěte si své místo na konzultačních dnech OPTAK Tour 2022

Přihlásit se na OPTAK Tour 2022

Evropa je stále pro zahraniční investory atraktivní

Podle posledního průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory zahraniční investoři stále věří v sílu evropské ekonomiky.

28. 6. 2013
Dotace pro podnikatele

Podle posledního průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory zahraniční investoři stále věří v sílu evropské ekonomiky.

Dvě třetiny zahraničních investorů se evropské recese nebojí a věří, že ji Evropa překoná.

Evropa si stále udržuje svou druhou pozici hned za Čínou a své investory láká na stabilitu, kvalifikovanou pracovní sílu, kvalitní infrastrukturu a koupěschopnost zdejšího obyvatelstva. Nejvíce vyhledávanou zemí se stala Velká Británie, kde se realizovalo přes 690 investic, dále Německo, Francie a pozadu nezůstala ani Česká republika se svými 64 zahraničními investicemi a vytvořením přes 5 tisíc pracovních míst. Z bývalého východního bloku se ještě dařilo Polsku a Srbsku.

Oproti roku 2011 byl na území Evropy zaznamenán malý pokles v počtu nových zahraničních investic ve výši 3% (bylo realizováno 3 797 investic oproti 3 906 za rok 2011). V dlouhodobém horizontu tato čísla ale i tak vykazují nárůst oproti situaci před krizí. V loňském roce vzniklo v celé Evropě díky těmto investicím přes 170 tisíc nových pracovních míst.

Stabilizované Česko

Pozice České republiky je tak relativně stabilizovaná a země se řadí mezi patnáctku nejvyhledávanějších evropských zemí. Investovali zde především německé, japonské a rakouské společnosti zaměřené na automobilový průmysl, těžké strojírenství a logistiku. Podle agentury CzechInvest dochází však k odklonu investic do menších projektů - technologických center a primárně do IT, kde investice meziročně vzrostly o 150%.

Podle těchto zpráv by se tak objem zahraničních investic pro Evropu neměl snižovat a Evropa by pro investory měla zůstat atraktivní i nadále.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.