Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

OPŽP zná podmínky prvních výzev pro rok 2015

Ministerstvo životního prostředí získává pomyslnou medaili za to, že jako první zveřejnilo podmínky výzev pro letošní rok. Stalo se tak prvním resortem, který směrem k příjemcům vyslal informace o tom, za jakých předpokladů mohou o dotace žádat.

27. 4. 2015
Dotace pro podnikatele

Ministerstvo životního prostředí získává pomyslnou medaili za to, že jako první zveřejnilo podmínky výzev pro letošní rok. Stalo se tak prvním resortem, který směrem k příjemcům vyslal informace o tom, za jakých předpokladů mohou o dotace v programovém období 2014 - 2020 žádat.

 

Žadatelé mají od dnešního dne k dispozici veškeré podklady a klíčové dokumenty, včetně hodnoticích kritérií, nutné pro zahájení přípravy projektů. Své projekty tak mohou začít připravovat obce, města, kraje, neziskové organizace a občanská sdružení i podnikatelské subjekty.

 

V první vlně výzev bude mezi projekty rozděleno téměř 8 mld. korun. Podporu mohou získat projekty zaměřené na budování čistíren a kanalizací, výstavbu protipovodňové ochrany, ochranu biodiverzity, odpadové hospodářství i ochranu ovzduší.

 

Ministerstvo předestírá, že zveřejněné dokumenty jsou pouze avíza, nejedná se tedy o finální znění výzev. Ty budou zveřejněny až v druhé polovině června. Ze zveřejněných materiálů je však možné vycházet pro přípravu projektu.

 

Naši specialisté vám zanedlouho přinesou praktické shrnutí informací, které z podkladů ministerstva vyplývají. Máte-li zájem o bližší informace či bezplatnou konzultaci vašeho ekologického projektu, rádi s vámi vše probereme. Stačí napsat na enovation@enovation.cz nebo zavolat na zelenou linku 800 190 163.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.