Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Vláda schválila strategii dočerpání evropských dotací

Vláda schválila strategii dočerpání evropských dotací Pesimistický odhad letošních ztrát ze strukturálních fondů EU činí 24,4 mld. korun, optimistický pohled uvádí zhruba polovinu částky.

7. 8. 2014
Dotace pro podnikatele

Vláda schválila strategii dočerpání evropských dotací Pesimistický odhad letošních ztrát ze strukturálních fondů EU činí 24,4 mld. korun, optimistický pohled uvádí zhruba polovinu částky.

 

Nejrizikovější jsou stále Operační program Životní prostředí a Výzkum a vývoj pro inovace, kde možné ztráty atakují hranici deseti miliard. Vláda včera schválila opatření k rychlejšímu čerpání. V rámci OP Doprava se například použijí peníze k nákupu vlaků, vozidel pro údržbu silnic či na opravu nádraží. OP Životní prostředí zase zažije přesun peněz z projektů na vodohospodářské stavby k investicím do energeticky úsporných projektů.

 

Stát se pokusí s EU domluvit i na rozfázování některých velkých projektů tak, aby z fondů mohla být proplacena alespoň část investice. Evropská komise však stále může zamýšlené aktivity odmítnout. Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová v této souvislosti zmínila, že příští rok by se mohlo podařit vyčerpat všechny alokované prostředky. Resort přitom nedávno odhadoval, že i za rok se bude do Bruselu vracet alespoň 26 mld. korun.

 

Zdroj: deník GovDaily

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.