Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Blíží se konec roku: významný milník v realizacích výzkumně-vývojových projektů

Završení roku znamená pro výzkumné projekty nejen rozpočtové uzávěrky, ale i příležitost pro nové vývojové etapy.

9. 11. 2023
Dotace pro výzkumné organizace

 

31. 12. 2023 jako klíčový termín pro výzkumně-vývojové projekty 

Projekty v realizaci

U projektů v realizaci podpořených z národních zdrojů (TAČR, Bezpečnostní výzkum apod.) končí aktuální etapa a potřeba vypořádání se s vynaloženými náklady v právě končícím roce 2023. Není potřeba provést jen finanční vypořádání, ale správně naplánovat i další kroky samotného výzkumu a vývoje (time management, lidské zdroje, rozpočet, plán cílů apod.)

Pokud si nevíte s touto fází rady, dokážeme vám pomoci i prostřednictvím individuálních konzultací s našimi odborníky z oddělení AfterCare.

Projekty spadající do režimu daňových odpočtů

Pro oblast výzkumu a vývoje je konec roku velmi významný termín. K poslednímu dni v roce si firma eviduje veškeré způsobilé náklady vynaložené na realizaci výzkumně vývojového projektu a následně si je musí zpracovat s průběžnou zprávou po realizaci do svého daňového přiznání.

Pokud firma realizuje projekt první rok, pak musí k projektu vypracovat i projektovou dokumentaci. Pokud si nejste jisti, co si můžete nárokovat do nákladů a co ne, dokážeme vám i s tímto poradit.

Více o daňových odpočtech


 

Přijďte diskutovat s experty z akademické půdy

29. listopadu 2023 se v prostorách enforum event space setkají přední odborníci na výzkum a vývoj nad diskuzí aktuálních trendů u nás.

Více o konferenci

 

Domluvte si konzultaci s našimi odborníky

V enovation máme s výzkumně vývojovými projekty bohaté zkušenosti a tým odborníků, který se na ně specializuje. Spojte se s námi pomocí tlačítka níže nebo nám zavolejte na 222 523 549 a domluvíme se na termínu úvodní konzultace.

Domluvte si konzultaci

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.