Národní plán obnovy: první dotace už v říjnu!

Více na webinářích

Dotace na životní prostředí

Životní prostředí je součástí podnikání. Snižte si náklady s pomocí dotací.

Dotace na životní prostředí

Udržitelné životní prostředí je nedílnou součástí veškeré lidské činnosti. Aby tomu tak zůstalo, je potřeba investovat do podnikání s myšlenkou na životní prostředí. Investujte tak, abyste získali udržitelné obojí – vaše podnikání i zdravý prostor pro život.

Programy pro čerpání dotací na životní prostředí

S dotací na životní prostředí získáte finance pro energetické hospodaření vaší budovy

 • Obnovitelné zdroje energie (Program uzavřen)
  Zavádíte obnovitelné zdroje energie? Získejte dotaci až 400 mil. Kč z evropských fondů pro oblast vodních elektráren, biomasy a bioplynu
 • Úspory energie
  Chcete snížit energetickou náročnost vašeho podniku a ušetřit na energiích? Získejte až 50 mil. Kč na nové stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření.
 • Úspory energie v SZT (soustavách zásobování telepelnou energií)
  Plánujete výstavbu, rozvoj či propojování existujících soustav zásobování tepelnou energií včetně předávacích stanic? Získejte až 200 mil. Kč na pořízení dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku a ekologických studií.
 • Zvýšení podílu využití odpadů
  Máte zájem na udržitelnosti vašeho regionu? Získejte dotaci až 500 mil. Kč z evropských fondů na recyklaci a jiné využití odpadů.
 • Prostředí pro život
  Chystáte spolu s výzkumnou organizací projekt, který přispěje ke zvaklitnění ochrany životního prostředí? Získejte až 90% dotaci.

S těmito programy využijete evropských dotací k zlepšení vašeho podnikání a zároveň přispějete k záchraně životního prostředí. S dotací na životní prostředí můžete šetřit energii nebo investovat do obnovitelných zdrojů. Ušetříte důležité finance, zlepšíte energetickou náročnost a životní prostředí. 

Jak získat dotace na životní prostředí

Žádat o dotaci na životní prostředí mohou všechny subjekty, které splňují pravidla pro poskytování dotací. Z právního hlediska by vaše společnost měla být:

 • podnikatelským subjektem
 • veřejným subjektem

Pomůžeme vám získat dotace na životní prostředí

Domluvte si s námi bezplatný dotační audit a my vám pomůžeme s přípravou vaší žádosti o dotaci na životní prostředí. Zpracujeme pro vás všechny technické a formální náležitosti tak, abyste dostali dobré bodové ohodnocení.

Pravděpodobnost získání dotace je vysoká

Naše úspěšnost je velmi vysoká a máme jedinečný tým lidí, který se stará výhradně o dotace pro podnikatele na životní prostředí. Stačí si vybrat program, který vás zajímá, a my se postaráme o vše ostatní.

Seznam dotačních titulů

 • Připravuje se začátek v 2/2022

  Obnovitelné zdroje energie

  Chcete vyrábět a distribuovat energii z obnovitelných zdrojů? Program Obnovitelné zdroje energie disponuje na takové aktivity celkovým rozpočtem 1,5 mld. korun.

 • Připravuje se začátek v 6/2022

  Program Prostředí pro život

  Připravujete výzkumný projekt nebo inovaci v oblasti životního prostředí? Pokryjte až 90 % nákladů z programu Prostředí pro život.

 • Uzavřený

  Úspory energie v SZT

  Dotace na výstavbu, rozvoj a propojování existujících soustav zásobování tepelnou energií včetně předávacích stanic. Získejte až 200 mil. Kč na pořízení dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku a ekologických studií.

 • Uzavřený

  Zvýšení podílu využití odpadů

  Dotace na nakládání s odpady. Až 500 mil. Kč na recyklaci a jiné využití odpadů pro podniky všech velikostí.

 • Uzavřený

  Úspory energie s EPC

  Dotace až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro projekty řešené pomocí metody EPC (Energy Performance Contracting).

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.