Národní plán obnovy: na co získáte dotace?

Spustit online průvodce

Elektromobilita - Národní plán obnovy

V rámci tohoto programu již v listopadu 2021 pořídíte elektromobily a dobíjecí stanice.

Příjem žádostí bude brzy spuštěn

Elektromobilita - Národní plán obnovy

Volejte ZDARMA 800 190 163
Chci konzultaci zdarma

Základní informace

Národní plán obnovy (Recovery and Resilience Facility – RRF) si klade za cíl oživení ekonomiky zasažé pandemií Covid-19. Celková alokace činí 191 mld. Kč. Tyto prostředky budou přerozděleny do konce roku 2023 s možností realizace projektů i po tomto termínu. 

V rámci tohoto fondu jsou definované prioritní oblasti podpory (tzv. komponenty). Pro komponentu Rozvoj čisté mobility budou alokovány prostředky ve výši 6,9 mld. Kč.

Výzva bude vyhlášena v listopadu 2021.

Zda bude podpora rozdělena formou dotací nebo finančních nástrojů (např. bezúročných nebo nízko úročených půjček) zatím není jasné. Jednání bedlivě sledujeme a budeme vás informovat.

Hlavní oblasti podpory

  • Nákup osobních i užitkových elektromobilů pro podnikatelské subjekty,
  • pořízení dobíjecích stanic,
  • budování veřejné infrastruktury, infrastruktury pro veřejnou dopravu (Praha), neveřejné infrastruktury,
  • budování dobíjecích bodů pro obytné budovy, budování dobíjecí infrastruktury pro municipality a jimi zřízené instituce,
  • železniční (kolejová) vozidla na alternativní pohon,
  • říční plavidla na alternativní pohon.

 

Odrazte se do budoucnosti s dotací. Naše webináře vás nasměrují

Vlna dotací, která dorazí na podzim může pro firmy představovat odrazový můstek z těžkých časů do prosperující budoucnosti. Na bezplatných webinářích vám poradíme, který můstek si vybrat, aby vám při odrazu nepodklouzla noha.

Chci se přihlásit

 

Co byste měli vědět

  • Jedná se s největší pravděpodobností o poslední dotace na zakoupení elektromobilů – např. v OPTAK bude nákup elektroaut podpořen pouze formou zvýhodněných úvěrů.
  • Příprava podnikatelského záměru na pořízení elektromobilů nebude tak náročná jako v jiných programech, ale o to větší důraz bude při hodnocení kladen i na formální náležitosti žádosti. Hodnotitel zde zavádí nulovou toleranci administrativních nedostatků, proto žádosti o dotace bude i v tomto programu nutné připravit včas a naprosto bezchybně.

V enovation jsme specialisté na Národní plán obnovy

Využijte naše zkušenosti nasbírané za 14 let z 1 400 projektů a více než 32 miliard získaných pro firmy. Mějte jisotu bezchybné žádosti a začněte s námi konzultovat vaše projekty již dnes.

 

 

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.