Aktuální dotace pro obce a kraje: nechte si zadotovat fotovoltaiku nebo renovaci veřejných budov

Léto a podzim 2024 nabízejí hned několik dotačních programů, ze kterých můžete čerpat prostředky na projekty vedoucí ke snížení spotřeby energií ve veřejných budovách. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější.

3. 7. 2024
Dotace pro města a obce

Dotace na úspory energie ve veřejných budovách

Zefektivnit nakládání s energiemi ve školách, nemocnicích a dalších veřejných budovách můžete mnoha způsoby. Nyní však máte šanci získat dotace na snížení energetické náročnosti gastroprovozů, prádelen a dalších technologických zařízení, ale také na osvětlení nebo instalaci FVE.

Pro své projekty můžete využít hned dva dotační programy. Dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) jsou určené na zvýšení energetické účinnosti gastroprovozů a prádelen. Ideální například pro revitalizaci nemocniční prádelny nebo modernizaci školní jídelny.

Z Národního programu Životní prostředí zase můžete získat financování na realizaci rekuperace, instalaci fotovoltaiky nebo modernizaci osvětlení a vytápění. Jde o skvělý způsob, jak zlepšit kvalitu prostředí veřejných budov a zároveň ulevit rozpočtu.

Dotace na fotovoltaiku na veřejných budovách

Další dotace čekají na své příjemce, kteří se rozhodnou vybudovat komunální fotovoltaické elektrárny. Zde mohou do projektu vstoupit až tři sousedící obce. Speciální program je určen pro obce s maximálně 3 tisíci obyvatel a jiný pro větší správní celky (obce, kraje i městské obvody nebo církve).

Jak dotační programy kombinovat

Vzhledem k tomu, že se programy překrývají v termínech, do kdy můžete podat žádost, a někde také v náplni, je ideální je kombinovat, což ale nemusí být úplně jednoduché. Rádi vám proto poradíme, jak využít aktuální dotační programy na maximum a jak sestavit žádost o dotace. 

Domluvte si konzultaci proto ještě dnes, ať nepropásnete šanci ušetřit náklady na energie a zároveň vylepšit život ve vaší obci či kraji. Kontaktujte nás na adrese enovation@enovation.cz nebo na telefonním čísle +420 222 523 549.

Domluvte si konzultaci

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.