Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Až 70% dotace na energetické úspory pro obce a města, 85 % na zadržování vody.

9. 10. 2020
Dotace pro podnikatele

Aktuálně jsou stále otevřeny dvě dotační výzvy Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které mohou být velmi zajímavé pro obce, města i pražské městské části: na energetické úspory a na hospodaření s vodou.

Snížit energetickou náročnost veřejných budov a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie

V pořadí 146. dotační výzva OPŽP míří na podporu energetických úspor ve veřejných budovách pro obce a města. Jejím hlavním cílem je snížit konečnou spotřebu energie ve veřejných budovách.

Typickými projekty mohou být zateplení budov, výměna oken a venkovních dveří, systémy na rekuperaci nebo výměna tepelného zdroje. Výše dotace činí až 70 % a mezi uznatelné náklady patří zejména stavební práce a dodávky a služby spojené se zlepšováním energetických vlastností budov. Vypsaná dotační výzva má sice uzávěrku pro podání žádostí v březnu 2021, ale její kvalitní příprava zabere několik měsíců. 

Zajistit povodňovou ochranu intravilánu a hospodaření se srážkovými vodami

Druhá dotační příležitost z OPŽP (č. 144) je vypsána na protipovodňová opatření a hospodaření s vodou. Konkrétní zajímavá příležitost pro obce je podpora zadržování dešťové vody v retenčních nádržích nebo na zelené střechy. Typicky se může jednat o svod dešťové vody ze střech do podzemní nádrže a následné používání k zalévání zeleně. Dotace může být až 85 % a i v tomto případě je potřeba nyní zahájit práci na projektu a žádosti, protože je požadována poměrně pokročilá projektová dokumentace. 

Obě výzvy jsme vybrali proto, že kromě obecného společenského prospěchu přinese takový realizovaný dotační projekt obci i zajímavé finanční úspory za energie nebo vodu.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.